סימאונה: "היתה אווירה מדהימה, לילה שנזכור"

אתלטיקו העפילה לרבע גמר ליגת האלופות, המאמן: "יש אצלנו לוחמים". לואיז: "נקשה על כל אחת". קורטואה: "לא היה ספק מי העדיפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.14 - 09:45
תחילת כתבה

כדאי שתתחילו להתרגל, כי אין שום סיבה שזה ישתנה בקרוב: אתלטיקו מדריד חזרה לעילית של אירופה. הקולצ'ונרוס העפילו לרבע גמר ליגת האלופות אחרי שמחצו את מילאן 1:4 בספרד (ו-1:5 בסיכום), ובכך קטעו היעדרות של 17 שנה מהמעמד של 8 האחרונות.

למעשה, הצורה המשכנעת בה עברה אתלטיקו את מילאן חידדה היטב את חילופי התפקידים בין הקבוצות: האיטלקים כבר לא שייכים לרמות האלה של אירופה, בעוד המדרידאים שוב נמנים על הרשימה של הטובות ביותר. שערים של דייגו קוסטה (צמד), ארדה טוראן וראול גרסיה שלחו את דייגו סימאונה לשלב הבא, כשבעצם בפעם האחרונה שהקבוצה היתה שם, הארגנטיני עוד שיחק במדים האדומים.

"צריך להודות שלמילאן כן היו דקות טובות במשחק", הסביר המאמן בסיום. "למעשה, מה שניצח עבורנו את המשחק היתה העובדה שבדיוק בדקות הללו ידענו להישאר רגועים ולהגיב לסיטואציה כמו שצריך. זה בדיוק מה שקרה גם במשחק הראשון. האווירה היתה מבריקה, זה לילה שכולנו נזכור. יש לי לוחמים על המגרש, והם עשו היסטוריה". 

דייגו קוסטה, שבעזרת הצמד העלה את מאזנו ל-8 כיבושים במפעל העונה, נשאל על הקבוצה שירצה לקבל בשלב הבא, וענה: "כל מי ששרדה את שמינית הגמר היא מסוכנת, כך שאין לנו יריבה מועדפת. כולן מסוכנות".

השוער טיבו קורטואה קבע: "היינו עדיפים בשני המשחקים. היו קצת רגעים קשים בסוף החצי הראשון, אבל לא היה ספק מי הקבוצה הטובה יותר בסיכום של ההתמודדות". פליפה לואיז היה היחידי שלקח את כל הסיפור קדימה ושיחרר הצהרה: "אנחנו מאושרים שהגענו עד כה, אנחנו חייבים את הניצחון הזה לאוהדים, שהיו מדהימים. למרות שזה לא יהיה פשוט, אתלטיקו יכולה להדיח כל יריב בשלב הבא".