19:00: מכבי פ"ת רוצה "להמשיך לחלום"

תנסה לעבור את אסטנה כדי להישאר בליגת האלופות (חי באתר)

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.10.19 - 12:24
תחילת כתבה

מכבי פתח תקווה תארח הערב (19:00, אצטדיון המושבה, שידור ישיר כאן באתר) את אסטנה הקזחית, במסגרת משחק הגומלין של הסיבוב הראשון בליגת האלופות לנוער.

המלאבסים, שנכנעו במשחק החוץ 1:0, למרות שהיו עדיפים על הדשא, ינסו הערב לרשום מהפך. אם זה יקרה, הם יפגשו בסיבוב הבא את המנצחת בין ראן הצרפתית לברודראץ' הסרבית. כדי להגיע למפגש מול הקבוצות הבכירות, שמשחקות בשלב הבתים, מכבי פ"ת צריכה לעבור שתי יריבות נוספות, מלבד אסטנה.

כדי למשוך קהל, החליטו במועדון לאפשר כניסה חופשית, וגם שחקני הקבוצה הבוגרת יגיעו לתמוך. "יש התרגשות רבה, זה יום חג למועדון, אפילו שמדובר בנוער. הרבה אוהדים יגיעו, כל מחלקת הנוער תגיע לתמוך", אמר המאמן תמיר לוזון.

על סיכויי קבוצתו לבצע מהפך אמר לוזון: "במשחק הראשון התוצאה לא שיקפה, היינו שווים שער חוץ, ניתן לראות את זה גם בסטטיסטיקה. היינו עדיפים, אבל הם כבשו ואנחנו לא. אני מקווה שבארץ יכנס לנו השער הראשון והשני ונעשה תוצאה טובה כדי לעלות".

כאמור, כדי לפגוש את הקבוצות הבכירות באירופה על מכבי פתח תקווה לטפס עוד שני שלבים, מלבד המפגש הערב. "לא הצבנו מטרה להגיע לשלבים המאוחרים, מול היריבה הנוכחית אנחנו אופטימיים. אנחנו רוצים להמשיך את החלום הזה משחק אחרי משחק. נעשה הכל כדי להמשיך לחלום", סיכם לוזון.

את האימון המסכם קיימה מכבי פ"ת באצטדיון המושבה, זאת כדי להכין את השחקנים למשטח ולהכניסם לאווירה. הקבוצה תקבל הערב בחזרה את ליאל עבדה, שלא שיחק בקזחסטן כי היה עם הקבוצה הבוגרת. בנוסף, ננה קובינה הגנאי, שכבש צמד במשחק הליגה האחרון, נמצא בתמונת ההרכב.

בדומה לסלובודן דראפיץ' ושי ברדה, תמיר ונאור לוזון מדריכים יחדיו את קבוצת הנוער של מכבי פ"ת. כמו השניים ממכבי נתניה, גם הם מתחלפים ביניהם על הקווים בכל מחצית. השניים העבירו תדרוך וידאו על היריבה ונראה כי הם מתכוננים למערך הגנתי של אסטנה. אגב, הקזחים הגיעו לישראל ללא כובש שער במשחק הקודם, סטניסלב בסמנוב, שנפצע במדי הנבחרת, כמו גם ולדיסלב פרוקופנקו שנמנה עם סגל הקבוצה הבוגרת שתפגוש בחמישי את אלקמאר בליגה האירופית.

מלבד הכנה טקטית, המאמנים גם ניסו לנתק את השחקנים מאנשי המקצוע שעוקבים אחרי משחקים מסוג זה. "הרבה סקאוטים מסתובבים במשחקים האלה, אנחנו מנסים לפקס את השחקנים במשחקים עצמם. אנחנו רוצים להמשיך לחיות את החלום שנקרא ליגת האלופות", הדגיש לוזון.