"שתי מתנות והביתה": רפאל וראן על המוקד

התקשורת הספרדית מתחה לא בעט ביקורת על הבלם הצרפתי של ריאל מדריד. באנגליה היללו את פפ גווארדיולה ומנצ'סטר סיטי: "מאסטר קלאס, הדרך לתהילה במרחק נגיעה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.08.20 - 06:55
תחילת כתבה

אחרי ההפסד הכפול 2:1 בספרד לא נרגעו מהטעויות החמורות של רפאל וראן אשר הובילו לשני השערים של מנצ'סטר סיטי ולהדחתה של ריאל מדריד מליגת האליפות בפעם השניה ברציפות בשלב שמינית הגמר. במארקה הספרדי כתבו היום (שבת) בבוקר: "ריאל חילקה שתי מתנות והלכה הביתה".

"וראן פתח עבורם את הדלת", נכתב בעיתון ה"אס" ספרדי, כאשר הצביעו על הבלם כסיבה להפסד באצטדיון האיתיחאד, ובשער העיתון נכתב פשוט: "שקעה". גם ב"מארקה" הפנו את האצבע המאשימה לצרפתי, שלמעט המשחק אמש, לא מרבה לעשות טעויות: "הוא גזר על ריאל מדריד את ההדחה", כתבו שם.

ב"מונדו דפורטיבו" אשר מזוהה יותר עם היריבה המרה ברצלונה סיכמו את המשחק בפשטות כשכתבו: "ריאל חטפה KO". כלומר שהבלאנקוס קיבלו נוקאאוט שלא ניתן לקום ממנו.

אחרי האליפות המקומית, לקבוצה מהבירה נותר רק ללקק את הפצעים ולהתאושש לקראת העונה הבאה. המאמן הצרפתי יצטרך לעשות חושבים לאחר ההפסד בדו קרב ליריבו הקטלוני וכן לראות כיצד הוא ירים את הספינה "השוקעת" כפי שהגדילו לומר בכותרות עיתון "האס" היום.

אבל על אף האכזבה הגדולה בצד המפסיד, מנצ'סטר סיטי ופפ גוארדיולה, קמו לבוקר שהראש כבר בפורטוגל לקראת רבע הגמר נגד ליון. ב"מירור" הבריטי נכתב: "שחקני ריאל הוכיחו את צדקתו של פפ. המסע אל עבר התהילה במרחק נגיעה". ב"דיילי מייל" כתבו: "מאסטר קלאס של גווארדיולה".

הסיטיזנס יפגשו את ליון ועל אף הטעויות הגדולות של וראן, אי אפשר להתכחש לעובדה שהתכולים היו טובים הרבה יותר מאלופת ספרד. בינתיים עם היכולת הזאת, יהיה קשה מאוד להדיח אותה.