מולר: "אפילו ב-1:7 על ברזיל לא שלטנו כך"

באיירן בעננים אחרי ה-2:8 על ברצלונה. גורצקה: "לא כאב לי על מסי". פליק: "ידענו שאם נעמיד אותם בלחץ אז נגיע למצבים שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.20 - 00:10
תחילת כתבה

באיירן מינכן בעולם משלה. הבווארים סיפקו הערב (שישי) את אחד המופעים הגדולים שנראו בתולדות ליגת האלופות עם 2:8 מדהים, מרהיב והיסטורי על ברצלונה המסכנה, ששלחה את הקבוצה מדרום גרמניה לשלב הפיינל פור של המפעל. היריבה בשלב הבא תהיה המנצחת בין מנצ'סטר סיטי לליון. היטיב לסכם את זה לאון גורצקה: "האם כאב לי לראות את מסי המודל לחיקוי שלי בצורה כזאת? לא, נהנתי מזה ובכלל מהמשחק שלנו".

תומאס מולר שכבש צמד במחצית הראשונה סיכם: "אתם יכולים לתאר לעצמכם שאנחנו מרגישים טוב מהמשחק, אבל אנחנו צריכים להשאר צנועים. נשמח ומחר בבוקר נבדוק את ההודעות שקיבלנו בטלפון מהבית ומכל העולם. לאחר מכן נתרכז במשחק הבא כי אנחנו כאן בשביל לזכות במפעל. השוואה ל-1:7 מול ברזיל? האמת שאפילו אז לא שלטנו עד כדי כך כמו היום. העליונות שלנו היום הייתה גדולה יותר".

החלוץ הגרמני הוסיף: "היה לנו ממש כיף היום. זה לא משנה מה השמות של השחקנים. ברור שברצלונה היא קבוצה מיוחדת אז היינו צריכים להיות יותר אגרסיביים. כשאנחנו מקבלים את הכדור, יש לנו המון כישרון בחלק הקדמי. קשה להסביר מה בדיוק קרה. אנחנו בכושר מדהים. אני מודה על בחירתי לאיש המשחק אבל יש לנו 12 או 15 שחקנים שמגיע להם גם הפרס. אנחנו עובדים באינטנסיביות כל כך גדולה שקשה לנצח אותנו".

האנזי פליק, מאמן באיירן, ניתח את ההצגה: "ידענו שאם נעמיד אותם תחת לחץ, נגיע להזדמנויות. יש לנו המון איכות ואינטנסיביות בקבוצה. עכשיו אנחנו צריכים להטעין את הסוללות ולהתרכז במשחק הבא. אנחנו מתחילים אותו מאפס. למולר מגיע שחקן המשחק. הוא השחקן היחיד ששלט על הלחץ שלנו. ברור שאני צריך לחלק מחמאות לכל הקבוצה שהמשיכה לשחק באינטנסיביות לאורך כל 90 הדקות".

ג'ושוע קימיך דיבר על 90 הדקות שלא ישכחו לעולם: "אחרי שכבשנו את החמישי, לברצלונה לא הייתה יותר תקווה או אמונה עצמית. קשה לעכל שניצחנו 2:8. מרגיש רע ממסי? לא. מהפתיחה היינו בפוקוס ושיחקנו עם תשוקה. הבישול של דייויס? בלתי ייאמן. אפילו התביישתי קצת כשחגגתי. הוא מקבל 99 אחוז קרדיט על הגול הזה. הייתי רק צריך לדחוף את הכדור אחרי הקו".

מנואל נוייר, שראה את חברו לנבחרת סופג שמינייה, הוסיף: "אני מרגיש רע עבור טר שטגן. אני יודע שדבר כזה הוא לא פשוט עבור שוער. כמובן שזו תוצאה מצוינת עבורנו, אבל אתה לא רוצה ששוער הנבחרת יחווה משהו כזה".