מעקב ממלדיני, פנייה מנאפולי: על עתיד מנור סולומון

המעבר לנאפולי שלא צלח, ההתרשמות של אגדת מילאן וההצעה מפורטוגל שטרם נחשפה. באירופה ממשיכים לעקוב מקרוב אחרי מנור סולומון, שיפתח הערב (19:55, SPORT5) מול ריאל את העונה שניה בבתים של האלופות. הצצה מרתקת למאחורי הקלעים של העניין בו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.10.20 - 15:11
תחילת כתבה

מנור סולומון עוד בתחילת הקריירה, אבל הערב (19:55, SPORT5), מול ריאל מדריד, הוא יוכל לרשום עוד הישג לצד שמו ולהפוך לישראלי הראשון לפתוח עונה שניה בשלב הבתים של ליגת האלופות עוד לפני שמלאו לו 22. למרות זאת, סולומון לא מתבשם בכך שהפך לשחקן משמעותי במועדון האוקראיני ובנבחרת ישראל ומכוון אף יותר גבוה.

עד המועד האחרון של חלון העברות באירופה ניסו נציגיו להעביר אותו לקבוצה בכירה וכזו שתהיה מוכנה לשלם את הסכום אותו דרשו האוקראינים. אטאלנטה, נגדה הוא כבש בעונה שעברה בליגת האלופות, הגישה הצעה רשמית על סף 12 מיליון יורו שנדחתה וגם רומא היתה בתמונה. לבסוף קשר נבחרת ישראל נשאר באלופת אוקראינה, ואף כבש בשבת האחרונה את שער הבכורה שלו העונה בליגה.

אך מלבד רומא ואטאלנטה, קבוצה איטלקית נוספת חשקה בשירותיו של סולומון - נאפולי. סוכנו של הקשר, שלומי בן עזרא: "נאפולי רצתה למכור את קוליבאלי, אינסינייה ומיליק, מה שלא קרה בסוף. הנשיא לא רצה להוציא כסף שכנראה לא היה להם. מבחינת המנכ"ל והספורט דיירקטור, מנור היה המועמד הראשון שלהם. הספורט דיירקטור, כריסטיאנו ג'יונטולי אמר לי: 'קח טיסה, בוא לנאפולי, נסגור את נושא השכר של מנור ומנור יהיה שחקן של נאפולי'". לבסוף הנושא ירד מן הפרק, למרות שיחות רבות שהתקיימו.

מלבד לנאפולי, גם מוליכת הליגה האיטלקית, מילאן, עוקבת אחרי סולומון, שסגנון משחקו כנראה מתאים לליגה האיטלקית. המנהל הטכני ואגדת העבר, פאולו מאלדיני, התרשם מהישראלי והסקאוטים של המועדון צופים במשחקיו לקראת ינואר.

אבל לא רק באיטליה סולומון מעורר עניין. ספורטינג ליסבון הגישה לשחטאר דונייצק הצעה בגובה שבעה מיליון אירו בהמלצתו של מאמן קבוצת המשנה, פיליפה צ'ליקאיה, ששימש כעוזר המאמן בשחטאר. האוקראינים, כידוע, דורשים סכומים גבוהים בהרבה. כזכור, סוכן העל, פיני זהבי כבר חבר לסוכניו של סולומון במטרה לקדם את מעברו למועדון בכיר באירופה וההערכה שכבר בינואר יהיו התפתחויות בנושא.

סולומון, שבגיל 21 תפס מקום של קבע בנבחרת, מקווה להיות השחקן שיוביל אותה סוף סוף לטורניר גדול. זה היה קרוב מול סקוטלנד, אבל הסתיים במפח נפש, כשקשה היה להתעלם מהדמעות שלו לאחר ההדחה בדו קרב פנדלים. סוכנו, שלומי בן עזרא: "כשסוחטים את הלב, יוצאות דמעות. בעזרת השם הדמעות האלה עוד יהפכו למתוקות. היתרון של מנור על רב השחקנים בענף זה התבונה והיותו ילד טוב שלא מתלהב מחומריות. הוא עוד יהפוך למודל לחיקוי אצל כל שחקני הכדורגל בארץ".

בינתיים, לסולומון יש משימה בליגת האלופות. בעונה שעברה הוא כבש פעמיים במפעל, בניצחון על אטאלנטה ומול מנצ'סטר סיטי. בכל חמש ההופעות שלו עלה כמחליף והעונה בליגת האלופות הוא רוצה להפוך קודם כל לשחקן הרכב. המבחן הראשון: שיאנית הזכיות במפעל, ריאל מדריד.