כשיוסי הציל את רפא: חוזרים לגול בברנבאו

השמועות, שער הניצחון - והחגיגות שאחרי. הסיפור המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.21 - 11:19
תחילת כתבה

12 שנה עברו מאז הרגע הבלתי נשכח ההוא. מסוג המשחקים שבהם אתה זוכר היטב איפה היית ומה עשית כשהוא התרחש: המפגש בין ריאל מדריד לליברפול, באצטדיון סנטיאגו ברנבאו. וספציפית, בראש עומדת הדקה ה-82, אותה דקה בה הצליח יוסי בניון לנגוח לרשת של איקר קסיאס, לכבוש את שער הניצחון על הבמה הגדולה בעולם.

תריסר שנים אחרי, ב"ליברפול אקו" החליטו לחזור אל הלילה הזה, בבירת ספרד. בכתבת צבע מפורטת, הבהירו איך המשחק לא רק קידם את ליברפול משמעותית לשלב רבע הגמר בליגת האלופות - אלא גם ממש הציל את המשרה למנג'ר הקבוצה דאז, רפא בניטס. ע"פ הכתבה, לפני המשחק התרוצצו שמועות לפיהן בניטס עשוי לסיים את תפקידו לאחר המשחק - במידה וליברפול תפסיד.

אחרי משחק מתוח יחסית, הגיע הרגע הגדול של בניון וליברפול - ששינה את כל התמונה. בניון שפך אור בראיון ל"אקו" על מה שהתרחש לאחר מכן: "היה שיגעון בחדר ההלבשה, הייתי צריך לקחת את הטלפון לשירותים כדי שאני אוכל לשמוע ולדבר עם המשפחה שלי. כולם צעקו ושמחו, חוץ מבניטס עצמו. הוא אפילו לא בירך או לחץ יד, בטח לא הצטרף לחיבוקים ולצ'אפחות שהלכו שם. זה מי שהוא. הוא מאוד מקצוען, ורצה שכולנו נהיה כמוהו".

בניטס ניצל. לאחר המשחק הוא סיפק הצהרה בה אמר לתקשורת: "אני נשאר. הייתי ברור גם לפני המשחק, שאני לא חושב על התפטרות. הייתי מופתע מכל השמועות, אפילו לא שקלתי כזה מהלך. יהיה לנו זמן רב לדון על המשך הדרך". הדרך של בניטס נגמרה אחרי שנה נוספת: בתום עונת 2009/10 הוא עזב את המועדון "בהסכמה הדדית". גם מערכת היחסים שלו עם בניון ידעה ימים טובים יותר בעבר. ועם זאת, נדמה שאת הרגע המוזהב הזה - שניהם לא ישכחו לעולם.