"מג'יק מאונט": באנגליה שיבחו את הכוכב

צפו: הקשר של צ'לסי גנב את ההצגה בניצחון החוץ על פורטו. טוכל: "יש לו גישה נכונה להצלחה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.21 - 07:50
תחילת כתבה

צ'לסי עשתה צעד גדול לעבר חצי גמר ראשון בליגת האלופות מאז 2014, לאחר שגברה 0:2 על פורטו והשיגה מקדמה חשובה לקראת הגומלין ביום שלישי. מי שגנב את ההצגה היה מייסון מאונט, שכבש את השער הראשון והציג משחק נהדר.

זה קרה בדקה ה-32 בהתמודדות כשהקשר בן ה-22 של צ'לסי כבש את שערו הראשון בליגת האלופות ובכך, לצד היתרון החשוב, סחט מחמאות ענקיות מהתקשורת בארצו, וגם קבע כמה מספרים מעניינים. קשר הבלוז לשעבר, ג'ו קול, החמיא למאונט: "הוא חלום לכל מאמן כי הוא מבצע את ההוראות הטקטיות. בתקופה הקשה לפני שהחליפו מנג'ר, כשאף אחד לא שיחק טוב, הוא היה זה שבלט, אז הוא גם מנהיג".

ב-BBC כתבו: "אם מייסון מאונט ישאר בצ'לסי הוא יהפוך לאחד מגדולי כל הזמנים של המועדון, הוא יהפוך לאגדה. השחקן הזה בהחלט יכול לשבור את שיא הכיבושים של למפארד. לקחה למאונט רק חצי הזדמנות בשביל לכבוש את השער. שחקנים גדולים מופיעים במשחקים גדולים, והערב זה היה מאונט".

גם ב"מירור" החמיאו: "מג'יק מאונט! מאונט נתן לצ'לסי השראה והביא אותה לסף עלייה לחצי הגמר. הוא הראה שוב שהוא האיש של צ'לסי להזדמנויות גדולות עם עוד שער חשוב, ובנוסף, הוא לא מפחד לעשות את העבודה השחורה".

בעזרת השער, מאונט הפך לכובש הצעיר ביותר של צ'לסי במשחק נוקאאוט בליגת האלופות, והוא עשה זאת בגיל 22 שנה ו-88 יום בדיוק. בנוסף לכך, בזכות שער היתרון, מאונט שם את שמו לפני אחת מאגדות הבלוז הגדולות ביותר - פרנק למפארד. הקשר כבש את שערו ה-16 בתוך עונה וחצי במועדון, בזמן שלמפארד עצמו, מלך שערי המועדון בכל הזמנים, כבש 15 בלבד בשתי עונותיו הראשונות.

אין ספק שמאז שתומאס טוכל הגיע למועדון הלונדוני, הדברים מתחילים להראות עבורם הרבה יותר טוב, וכך גם בשביל מאונט. השחקן הוא הכובש המוביל בתקופת האימון של הגרמני במועדון, עם לא פחות מ-5 שערים בתקופה זו, לעומת 3 שערים בלבד לפני הגעת המאמן.

טוכל החמיא לכישרון האנגלי: "אני שמח שהוא כבש, זה שער מאוד חשוב והוא הרגיע את העצבים של כולם - הוא עשה את ההחלטה הנהדרת, מייסון נהדר בסיומת וכל הכבוד לו. בגיל צעיר, הוא שחקן חשוב מאוד לסגל שלנו. אני יכול רק לומר שוב שיש לו אופי ויחס נכון לאימונים ומשחקים. יש לו גישה נכונה להצלחה".

"אני שמח שיצאנו עם התוצאה הזאת", המשיך הגרמני. "אבל אנחנו רק בחצי הדרך. פורטו היא מועדון גאה שיודעים לזכות בתארים והם אף פעם לא יוותרו, אנחנו לא מצפים לשום דבר מלבד משחק קשה בגומלין ונתחיל מאפס. אנחנו יודעים הכי טוב שהכל יכול לקרות, למדנו את זה מהשבת האחרונה".

עם זאת, היו שחקנים שהמנג'ר היה קצת פחות מרוצה מהם, שני בני ארצו טימו ורנר וקאי האברץ, שהוחלפו שניהם בדקה ה-65: "הם לא היו ביום הכי טוב שלהם, איבדנו את החיבור עם השלישייה הקדמית והכדורים שנשלחו אליהם לא היו מספיק טובים. שני הגרמנים שלנו, קאי וטימו, לא היו ברמה הכי גבוהה אז רציתי שינוי מהספסל".