פליק: "שונא להפסיד, לפחות היינו טובים"

צפו: באיירן יצאה ברגשות מעורבים. מולר: "ירינו לעצמנו ברגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.21 - 07:15
תחילת כתבה

227 ימים חלפו מאז אותו 0:1 של באיירן מינכן על חשבון פ.ס.ז' בגמר ליגת האלופות של 2020, והערב (רביעי), ברבע הגמר של 2021, הצרפתים הצליחו לנקום בבווארים בעזרת 2:3 יקר באליאנץ ארנה. הפסד זה של הבווארים שם סוף לפרק זמן יוצא דופן של 25 חודשים, בהם באיירן לא הפסידה בליגת האלופות. בזמן זה האלופה המכהנת רשמה 18 ניצחונות ותיקו אחד.

על אף דומיננטיות אדירה מצד המארחת, ששלחה 31 בעיטת לשערו של קיילור נבאס, לעומת 6 בלבד של האורחת, התוצאה הסופית חייכה בסוף דווקא לצרפתים, והשחקנים הבווארים לא יכלו להסתיר את אכזבתם: "אם היינו מביאים לידי ביטוי את הקילר אינסטינקט שלנו במשחק הזה, דברים היו נראים אחרת. ירינו לעצמינו ברגל", אמר תומאס מולר.

גם המאמן, האנזי פליק נותר מתוסכל, אך בשונה ממולר לא לקח גם כמה דברים חיוביים לגומלין: "היריבה שלנו כבשה שלושה שערים, אותם היינו יכולים למנוע, מתוך מצבים בודדים. היינו יכולים להשיג תוצאה טובה אבל האפקטיביות שלנו לא הייתה מספיק טובה".

"אני שונא להפסיד, אבל אם כבר אנחנו מפסידים, לפחות אנחנו עושים זאת בזמן שאנחנו משחקים כדורגל טוב כמו היום", הוסיף הגרמני והתייחס גם לחיסורים. "הקבוצה הזו נלחמת על המגרש וזו האיכות שמבדילה אותנו מקבוצות אחרות. חולית ההגנה הולכת ומתדלדלת, אבל אנחנו מנצלים את זה בצורה הטובה ביותר".

בנוסף, המאמן נשאל לגבי שני החילופים המוקדמים שביצע במהלך המחצית הראשונה, כשהוריד לספסל את ניקלאס זולה ולאון גרוצקה: "שניהם היו צריכים לרדת לנוח בעקבות פציעות, הם יעברו בדיקות שיקבעו לכמה זמן הם ייעדרו".

יש גם לציין כי אלופת גרמניה עלתה למשחק ללא הכוכב הבלתי מעורער שלה, רוברט לבנדובסקי, ומי שתפס את מקומו ב-11 היה אריק שופו-מוטינג, שדיבר גם הוא עם סיום ההתמודדות: "ראיתי את הנתונים, זה פשוט משוגע. בכל יום אחר היינו כובשים חמישה או שישה שערים לפחות. זה מאוד מתסכל, חבל שלא ניצחנו את זה".