הערכה הדדית: ב"ש תציע לז'וסוואה חוזה לעוד עונה

הכוכב שבע רצון מהיחס אליו, אך הדרומיים חוששים מהצעות טובות יותר ("אסור שיעזוב"). אבוקסיס סחט מחמאות ("ווינר במשחקים בודדים"). ההכנסות הצפויות מעלייה: כמיליון יורו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.09.20 - 07:58
תחילת כתבה

מאז פרש ועבר לאימון, ליוסי אבוקסיס הודבקה תווית של ווינר, של מאמן שמגיע למשחקים מכריעים, לעיתים עם הגב אל הקיר, ומצליח לנצח במאני-טיים. אחרי שהוביל את סכנין פעמיים לפלייאוף העליון, הניף שנתיים ברציפות את גביע המדינה והיה היחיד שניצח את ולדימיר איביץ' בליגה הסדירה - המאמן ממשיך לעשות קסמים. הפעם, אבוקסיס הוביל את ב"ש מרחק משחק אחד מעלייה לשלב הבתים של הליגה האירופית אחרי ה-0:3 אמש (חמישי) על מאת'רוול הסקוטית.

זה לא היה משחק מבריק של ב"ש, שלא נזקקה ליכולת שיא כדי לעבור את היריבה הסקוטית ששיחקה בעיקר על כדורים ארוכים - אבל השחקנים של אבוקסיס שיחקו כדורגל יעיל, והמאמן ידע להגיב אחרי 20 דקות ולשנות מערך שאליו כנראה הסקוטים לא היו מוכנים. "אבוקסיס ווינר בלהכין קבוצה למשחק אחד", אמר אחד משחקני ב"ש.

ב"ש אספה אתמול עוד 280 אלף יורו, שמצטרפים לכ-720 אלף יורו שכבר נכנסו לקופת המועדון מעלייה לשני השלבים הקודמים. בסה"כ: מיליון יורו. ניצחון בשלב הבא יבטיח עוד 300 אלף יורו כמענק ניצחון, ועוד 5 מיליון יורו כמענק עלייה לשלב הבתים. "אם נעבור לשלב הבא, תהיה לנו האפשרות להתחזק בעוד שחקן או שניים ולהתמודד גם על האליפות", הבטיחו במועדון, "עלייה לשלב הבתים תגרום אולי להתעניינות מצד גורמים להיכנס ולהשקיע או מי יודע, אפילו לקחת את המועדון מברקת".

בחגיגות בחדר ההלבשה, המנכ"ל אסי רחמים היה אמון על צילום תמונת הניצחון, אבל על הדשא, זו'סוואה היה שוב מעל כולם. לצידו, אלטון אקולטסה, שכבש שער בכורה, ממשיך להראות למה ב"ש התעקשה לרכוש את כרטיס השחקן שלו, גם אם זה נעשה בכמה תשלומים בשל המצב הכלכלי המסובך.

וחזרה לפורטוגלי, שסיפר לחבריו בחדר ההלבשה כי החיבוק שקיבל מההנהלה למרות התקרית עם אליניב ברדה, והדרך בה מכבדים אותו, גורמת לו לרצות להישאר מעבר לעונה הנוכחית בישראל. ב"ש מתכוונת להציע לשחקן חוזה חדש גם לעונה הבאה, מחשש שיהיו לו הצעות טובות יותר שיגרמו לו לעזוב. "אסור שיעזוב פה", אמר גורם במועדון. מי שעוד קיבלו מחמאות הם מרוהאן קבהא ומריאנו באריירו, על שעמדו בפיזיות ובמאבקים מול הסקוטים החסונים.

המשימה הבאה מול ויקטוריה פלזן כבר תהיה אופרה אחרת, אבל בב"ש מודים שההגרלה היתה יכולה להיות הרבה יותר קשה. אבוקסיס יפגוש את הצ'כים בבית למשחק אחד, בו הכל יכול לקרות. לשחקנים יש מענקים של כמיליון וחצי שקלים בסך הכל במקרה של עלייה לשלב הבתים, כפי שפורסם בערוץ הספורט.

בתוך כך, נאור סבג וקייס גאנם יעזבו בימים הקרובים את הקבוצה, בעוד לרמזי ספורי מחפשים קבוצה בחו"ל ודוד קלטינס, שלא נכלל אתמול בסגל להפתעת השחקנים, לא נמצא ברשימת השחקנים שאבוקסיס לא מעוניין בהם.