שבירת המנחוס ובראיינט אחד: מכבי ת"א חזרה לנצח

ספרופולוס התלהב מהגארד: "היה חשוב מאוד בסוף". דיברתולומיאו: "אלייז'ה היה מדהים". גם האנטר זכה למחמאות מהמאמן היווני, שסיכם: "היינו זקוקים לניצחון, גם פסיכולוגית"

רועי כהן
רועי כהן  04.12.20 - 08:00
תחילת כתבה

יאניס ספרופולוס יודע מה זאת המילה "מנחוס". מכבי תל אביב מאז ומתמיד הייתה קבוצה שהנסים והנפלאות והאמונות התפלות תופסים מקום של כבוד באתוס שלה, אז מה הפלא שהמאמן היווני יודע מה זה מנחוס. "אני יודע", הוא ענה בעברית אחרי ה-76:81 של קבוצתו על הכוכב האדום. "זה היה ניצחון חשוב מאוד שהוביל אותנו שוב למסלול הנכון. היינו זקוקים לו מהמון סיבות, גם פסיכולוגית".

ספרופולוס דיבר הרבה על חוסר הריכוז של שחקניו במאני טיים, ואתמול (חמישי) המשיך באותו קו: "הפעם היינו יותר מרוכזים ורגועים בסוף וקלענו בסוף זריקות טובות מאוד שהגענו אליהם. היינו יותר אגרסיביים לריבאונד, היינו יותר נחושים ומרוכזים וזה מאוד חיובי. ביורוליג המשחקים מאוד צמודים ואנחנו צריכים להמשיך לשחק חכם כמו במשחק הזה".

שני שחקנים עשו אתמול את ההבדל: אלייז'ה בראיינט בהתקפה, עם 14 נקודות ברבע האחרון, מתוך 18 בסך הכל, ואות'לו האנטר, שאחרי כמה שבועות שבהם היה חלש מאוד, הזכיר אתמול את אותו האנטר של העונה שעברה. הסנטר סיפק 13 נקודות, 10 ריבאונדים ובעיקר הגנה ענקית על ג'ורדן לויד ברבע האחרון.

"האנטר אתלטי מאוד ויש לו יכולות מדהימות בהגנה ובהתקפה ואני חושב שהלילה הוא הראה את זה", אמר ספרופולוס, ועל בראיינט הוסיף: "הוא היה חשוב מאוד בסוף. הוא לא שיחק הרבה דקות כי היה חשוב לי שהוא יהיה ברבע האחרון, אלייז'ה קיבל החלטות טובות וזריקות טובות".

גם ג'ון דיברתולומיאו שפע מחמאות לחברו: "בראיינט היה מדהים. אני חושב שהוא שיפר מאוד את המשחק שלו מהרגע שהגיע למכבי, אני מתרשם מאוד מהיכולת ההגנתית שלו ולא רק מההתקפה שלו, הוא מאוד מוכשר. אלייז'ה בהחלט אופציה שאני מחפש, הוא מצליח למצוא מיסמאצ'ים ויש לו הכלים לקלוע".