19:00: הפועל י-ם מול וכטה בליגת האלופות

האדומים ינסו להתאושש מההפסד למכבי ולשמור על מאזן מושלם

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.10.19 - 16:20
תחילת כתבה

פתיחת העונה של הפועל ירושלים הייתה כמעט מושלמת, אבל הפסד אחד למכבי ת"א - שהיה יכול לעבור בצורה הרבה יותר חלקה, אם לא היה כל כך חד צדדי - ערער ביטחון שנבנה במשך חמישה ניצחונות קודם לכן. הערב (רביעי), הירושלמים יחזרו לארנה וינסו להתרומם מהקרשים, אבל בצד השני ממתינה רסטה וכטה הגרמנית, שמחזיקה גם היא במאזן מושלם.

"הפסדנו משחק בסך הכל", הרגיע עודד קטש את הרוחות. "אפשר לקחת הרבה דברים טובים גם, הייתה מחצית ראשונה לא רעה. בסופו של דבר הפסדנו לקבוצה טובה, שהייתה צריכה להתעלות במחצית השנייה כדי לנצח אותנו ובאמת זה הלך לכיוון שלהם ברבע אחד. מחר זה משחק שונה לגמרי, אנחנו רוצים לחזור כמה שיותר מהר לנצח".

על היריבה הגרמנית אמר המאמן: "זה משחק לא פשוט מול קבוצה מאוד מאומנת וכישרונית. הם עושים המון תנועה בהתקפה, הם אוהבים למסור - מובילים את ליגת האלופות באסיסטים. הם גורמים לך לשמור 24 שניות, נצטרך להיות מרוכזים שם ולחזור לקצב שלנו. אני חושב שווכטה מאוד קבוצתיים, הם עושים דברי שמאוד דומים לנו בהתקפה. יש להם כמה שחקנים צעירים שדרכם למעלה וגם המאמן הוא מאמן שאני מאוד אוהב".

כשנשאל על אחוזי הקליעה הגבוהים של היריבות אמר קטש: "חלק מהזריקות של מכבי ת"א מחוץ לקשת הם זריקות שאנחנו כמאמנים יכולים לחיות איתם. שיחקנו נגד שחקנים עם יכולת אישית מאוד גבוהה שהרבה מהזריקות תלויות בהם, אנחנו לא הולכים לשנות את כל ההגנה שלנו ולהשתולל. חלק מהדברים היה אפשר למנוע בהגנה קצת יותר קבוצתית, אבל לא הייתי מסיק מסקנות משני המשחקים האלה. אני בסך הכל חושב שמתחילת העונה אנחנו עושים עבודה טובה ומנצחים דרך הגנה".

על שיתוף אייזיאה קאזינס הוסיף: "אני לא מהמאנים שקובעים מראש. אצטרך להרגיש ולראות איך המשחק יתפתח. אנחנו חושבים על לרשום אותו לליגה, לא יכול להגיד אם נשתמש בזה או לא. נצטרך לראות בהמשך, אין עוד החלטה".

מאוחר יותר, טיישון תומאס התייחס גם הוא להתמודדות: "אנחנו צריכים לשכוח מהמשחק מול מכבי ת"א, הרבע השלישי היה מכוער ודבר אחד בטוח - אנחנו יותר טובים ממה שהראנו באותו הרבע, אנחנו צריכים להמשיך להראות את היכולת מתחילת העונה. הבעיה בהתקפה? אנחנו צריכים להניע את הכדור יותר, ברגע שכולם יצברו ביטחון אנחנו נקבל יותר נקודות מכולם. וכטה? המאמן כל הזמן אומר לנו שאולי לא שמענו עליהם, אבל הם קבוצה טובה ואנחנו חייבים להגיע מוכנים".