לראשונה ביורוקאפ: ראשל"צ מחכה לפרומיתאס

התרגשות אצל הכתומים לקראת הבכורה. גודס יהנה מסגל מלא

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  01.10.19 - 12:12

תגיות: יורוקאפ

תחילת כתבה

מכבי ראשון לציון הנרגשת תהיה מחר (רביעי, 19:30) הנציגה הישראלית הראשונה שתיכנס למעגל המשחקים באירופה. סגנית האלופה, לראשונה בתולדותיה, תשתתף ביורוקאפ, המפעל המשני של היורוליג, ותנסה לפתוח ברגל ימין מול פרומיתאס פטראס החזקה, סגנית אלופת יוון מהעונה החולפת. במועדון מצפים להיכל מלא.

הקבוצה של גיא גודס, בניגוד לרוב הקבוצות בליגה, לא עברה מתיחת פנים משמעותית בקיץ האחרון, להיפך. היא שמרה על מרבית הסגל מ-2018/19, אך צירפה בכל זאת שלושה זרים חדשים: ג'ורדן סווינג, ג'ונתן וויליאמס ודבון סאדלר, כאשר בגזרת הישראלים אלכס צ'וברביץ' הגיע מהפועל ירושלים. כל השחקנים כשירים יעמדו לרשותו גיא גודס.

גודס עצמו אמר לקראת המשחק: ״אנחנו נרגשים להתחיל את המשחק הראשון במסגרת היורוקאפ בבית מכבי. להשתתף בתחרות השנייה באירופה אחרי היורוליג זה אתגר גדול מאוד למועדון כמו מכבי ראשון לציון. אנחנו משחקים נגד פרומיתאס פאטראס, קבוצה טובה מאוד, ומקווים לתת הכל כדי לנצח ולהתחיל את העונה ברגל ימין״.

ואכן, היורוקאפ עצמו הוא חוויה שונה יחסית מכל מה שראשל"צ הכירה עד היום, אפילו ברמת הארגון. "יש שם סטנרדטים נוקשים ודרישות מחמירות לגבי כל דבר ואנחנו עדיין לומדים להתנהל איתו", סיפר מנכ"ל המועדון גלעד זיו.

לדוגמה, הקבוצה צריכה להגיש לפני כל משחק "דו"ח פציעות" של שחקנים, לדווח במדויק מהי כמות הכרטיסים שנמכרה, לחבר את שלטי הפרסום למערכות אלקטרוניות מסוימות על פי דרישה וגם לצבוע קשת השלוש בצבע אחר מהבקבוק - כך שהאוהדים בבית מכבי יוכלו לשים לב כי משהו בפרקט השתנה.

ראשון לציון, כידוע, פתחה את העונה עם הפסד לעירוני נהריה בשמינית גמר גביע ווינר, ויודעת שעליה להציג כדורסל טוב בהרבה כדי לפתוח את עונת היורוקאפ עם ניצחון שייתן תקווה להמשך. כך או כך, הכתומים שובצו לבית קשה במיוחד, עם וירטוס בולוניה של מילוש תאודוסיץ', מונאקו, אולם ואנדורה, כאשר ארבע הראשונות מעפילות לשלב הבא.

פרומיתאס, כוח עולה בכדורסל היווני בשנים האחרונות, מגיעה אחרי העונה הטובה בהיסטוריה שלה. היא ניצלה עד תום את הורדת אולימפיאקוס לליגה השניה ונכנעה רק לפנאתינייקוס בגמר הפלייאוף היווני ועלתה גם לשמינית גמר ליגת האלופות של פיב"א. את הקבוצה ממשיך לאמן מייק ג'יאטראס ושחקניה הבולטים הם הגארדים האמריקאים לנגסטון הול וכריס באב, הקלע האוקראיני המצוין אולכסנדר ליפוביי וכן דימיטריוס אגרבאניס הענק (2.08) שהגיע הקיץ מאולימפיאקוס.