על רגל אחת: דיוקוביץ' נפצע, לא פרש ושלח את סרביה לחצי

גביע הדייויס: מופע הירואי של הסרבי מול סם קוורי האמריקני. ארגנטינה וצ'כיה ניצחו ויתמודדו אחת מול השניה בחצי הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.13 - 00:52
על רגל אחת. דיוקוביץ' הערב (gettyimages)
על רגל אחת. דיוקוביץ' הערב (gettyimages)
תחילת כתבה

בדצמבר 2010 נובאק דיוקוביץ' הוביל את סרביה לזכייה  בגביע הדייויס. עד היום הוא מספר על כך שהזכייה ההיא נתנה לו את הביטחון ואת המומנטום בדרך לשנה חלומית ב-2011, בה זכה בשלושה תארי גראנד סלאם. האם זה יקרה גם הפעם? המדורג 1 בעולם העלה את נבחרתו לחצי גמר גביע הדייויס לאחר 1:3 על ארצות הברית. סרביה תמתין למנצחת בין איטליה לקנדה. ארגנטינה גברה על צרפת ותפגוש את צ'כיה בחצי הגמר.

ארצות הברית - סרביה 3:1
מה שהכריע למעשה את ההתמודדות היה ההפסד המפתיע אמש של האחים בוב ומייק בראיין במשחק הזוגות לבוזוליאק וזימוניץ' לאחר 15:13 מדהים במערכה החמישית. סם קוורי, שניצח שלשום את ויקטור טרויצקי, קיווה להפתיע את המדורג 1 בעולם, אך לא הצליח לעצור אותו. זאת למרות שנולה נפצע במהלך המערכה הראשונה ברגלו ונזקק לקבל טיפול ממושך (למעלה מ-10 דקות).

דיוקוביץ' התעשת וניצח 5:7 במערכה הראשונה. קוורי התיש את הסרבי בסט השני, גרר אותו לשובר שוויון וניצח 4:7 בדרך ל-6:7 במערכה ול-1:1. הכאבים אמנם ניכרו על פניו של דיוקוביץ', אך לא על היכולת שלו. נובאק דרס את קוורי במערכות הבאות עם 1:6, 0:6 מוחץ, השליך את המחבט, הניף ידיים באוויר וחגג עם נבחרתו את הניצחון (1:3 במפגש) ואת ההעפלה לחצי הגמר. סרביה שוב תלך עד הסוף? יכול להיות, אפילו אם זה על רגל אחת.

ארגנטינה - צרפת 2:3
הצרפתים, שהביסו בשמינית הגמר את ישראל, קיוו להמשיך לשלבים המתקדמים בבית העליון. זה נראה אפשרי לאחר שג'ו וילפריד טסונגה הביס 3:6, 3:6, 0:6 את חואן מונאקו ואיזן ל-2:2 בהתמודדות. אולם, קרלוס ברלוק ניצח 1:3 את ז'יל סימון וסגר את המפגש בניצחון ארגנטיני בבואנוס איירס עם 4:6, 7:5, 4:6, 4:6.

צ'כיה, שתתמודד נגד ארגנטינה בחצי הגמר, דילגה מעל המשוכה מקזחסטן גם ללא תומאס ברדיץ' הבכיר. לוקאש רוסול ניצח במשחק הרביעי, 6:7, 7:6, 6:7, 2:6 לאחר שלוש שעות וחצי את יבגני קורולב והביא את הניצחון לצ'כיה, 1:3 על הקזחים שאירחו את המפגש באסטנה. המפגש האחרון ברבע הגמר הוא בין קנדה לאיטליה בוונקובר. המארחים מובילים 1:2 והם על סף העפלה מרשימה לחצי הגמר.