הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלתי עציר: נדאל התקשה אך העפיל לחצי גמר מונטה קרלו

הספרדי, שלא הפסיד עשור בטורניר בצרפת, גבר על דימיטרוב 2:6, 6:2, 4:6, יפגוש את סטונגה בשלב הבא. דיוקוביץ' מול פוניני בחצי הגמר השני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.13 - 16:27
נדאל. לכו תנצחו אותו על חימר (gettyimages)
נדאל. לכו תנצחו אותו על חימר (gettyimages)
תחילת כתבהכנראה שלנצח את רפאל נדאל במונטה קרלו זה ממש-ממש קשה. גם היום (שישי) השור ממאיורקה שמר על המאזן המטורף שלו עם ניצחונו ה-45 ברציפות בנסיכות הצרפתית כשגבר 2:6, 6:2, 4:6 על גריגור דימיטרוב ברבע הגמר. בשלב הבא ימתין לו ג'ו ווליפריד טסונגה שעבר את סטאניסלאס וואורינקה.

למען האמת, המפגש של מלך החימר עם הבולגרי הלך קשה מהצפוי. אחרי מערכה ראשונה בה הציג נדאל את מיטב הרפרטואר שלו, הוא הזיע מאוד מול יריבו המוכשר. אחוזי ההגשה הראשונה של נדאל ירדו (70%) בסט השני, ובעוד שהעוצמה של דימיטרוב גרמה לספרדי לאבד כיוון ולשמוט את המערכה השניה, תוך שהוא נשבר פעמיים.

גם במערכה הקובעת הדברים היו צמודים וההפסד הראשון של נדאל במונטה קרלו מזה עשור נראה ריאלי. אלא שבמצב של 4:4, כאשר דימיטרוב היה זה שהגיש, נדאל תקף את הסרב השני של הבולגרי, השיג שבירה קריטית ולא הביט לאחור כדי לסגור עניין עם 4:6 לאחר שעתיים ו-8 דקות של טניס. למעשה, היה זה ניצחונו ה-45 (!) ברציפות בטורניר החביב עליו בסבב.

בחצי הוא יפגוש את יקיר הקהל המקומי, ג'ו וילפריד טסונגה. הצרפתי עלה לראשונה בקריירה שלו לחצי הגמר במונטה קרלו, תוך שהוא מנצח 6:2, 3:6, 3:6 את סטאניסלאס וואורינקה. השווייצרי, שהשפיל את אנדי מארי בסיבוב הקודם, המשיך להרשים במערכה הראשונה אלא שאז הוא נעצר. טסונגה שמר על ההגשות שלו עד לסיום ושבר פעם אחת בכל מערכה כדי לסגור עניין רק אחרי 130 דקות.

גם נובאק דיוקוביץ' יהיה בחצי הגמר אחרי 4:6 ו-3:6 קל על ירקו נימניין הפיני, שהפתיע את חואן מרטין דל פוטרו. המדורג ראשון בעולם יפגוש את הפתעת הטורניר, פאביו פוניני האיטלקי, שגבר 6:7, 2:6 על רישאר גאסקה הצרפתי.