עמד אחרון: דיוקוביץ' זכה במאסטרס בשנחאי

המדורג 2 חגג אחרי קרב עיקש מול דל פוטרו, והניף תואר מאסטרס מספר 15

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.13 - 14:09
דיוקוביץ', איבד את הפסגה אבל לא את היכולת (GETTYIMAGES)
דיוקוביץ', איבד את הפסגה אבל לא את היכולת (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

נובאק דיוקוביץ' אמנם איבד את מקומו בפסגת הדירוג לפני כשבוע, אבל זה לא אומר כי הוא איבד גם את יכולות העל שלו. המדורג 2 בעולם זכה היום (ראשון) בטורניר המאסטרס 1000 בשנחאי אחרי שהכניע את חואן מרטין דל פוטרו (5 בעולם) בתום קרב עיקש למדי.

  • חולים על הכדור הצהוב? העמוד הזה הוא בשבילכם>
  • דיוקוביץ', שהעלה את מאזנו מול דל פוטרו ל-3:10 בעקבות הניצחון, פתח את ההתמודדות בסערה, שבר את יריבו פעמיים וזכה בסט הראשון עם 1:6 מרשים. ניצחון קליל? ממש ממש לא. הארגנטינאי, שהביס את רפאל נדאל בחצי הגמר, התאושש, ניצל את אפשרות השבירה היחידה שהשיג, ניצח 3:6 ושלח את הגמר למערכה מכרעת.

    במערכה השלישית שני הטניסאים הנהדרים הללו העלו את רמתם ואף אחד לא הצליח להשיג שבירה. דיוקוביץ' השיג שתי נקודות משחק על הסרב של דל פוטרו, אבל המדורג 5 עמד בלחץ ושלח את הסט לשובר שיוויון. כאן, הכושר הגופני הנדיר והיציבות מהקו האחורי של הסרבי עשו את ההבדל ועם 3:7 בטיי-ברייק הוא השלים זכיה בתואר מאסטרס מספר 15 בקריירה.

    אגב, זו לא הפעם הראשונה שדיוקוביץ' ודל פוטרו מספקים משחק לפנתיאון. רק לפני מספר חודשים, בטורניר ווימבלדון, נפגשו השניים בחצי הגמר וסיפקו משחק טניס נדיר, שהסתיים בניצחון של המדורג 2 בעולם אחרי 5 מערכות (5:7, 6:4, 6:7, 7:6, 3:6).