גביע הפדרציה: ישראל ניצחה את אוסטריה 1:2

אחרי שגלושקו הפסידה, ופאר השיגה נצחון, הצמד התעלה בקרב הזוגות

לירון בכר
לירון בכר  07.02.14 - 00:22
יש כבוד. פאר וגלושקו
יש כבוד. פאר וגלושקו
תחילת כתבה

אחרי ההפסד הכואב 3:0 לאוקראינה במשחק הראשון, נבחרת הנשים הצליחה הערב (חמישי) להחזיר מעט את הכבוד וגם להחיוצת את הסיכוי לעלות לשלב הבא. ישראל גברה על אוסטריה 1:2, אחרי שיוליה גלושקו הפסידה שחר פאר ניצחה במשחק השני, ובסופו של דבר השתיים איחדו כוחות בקרב הזוגות והתעלו בדרך לניצחון מתוק..

יוליה גלושקו - פטרישיה מאייר אצ'לייטנר 6:1, 4:6, 6:2

על הנייר, האוסטריות, שגברו 0:3 על סלובניה, נחשבות לעדיפות על פאר וגלושקו ונראה שגם על המגרש.  אצ'לייטנר (81 בעולם) התמודדה מול גלושקו והצליחה לנצח בסופו של דבר למרות הלחימה של הישראלית.
במערכה הראשונה גלושקו נשברה כבר במשחקון השני ולא הצליחה להחזיר עם שבירה משלה. במערכה השנייה, הישראלית שיחקה יותר טוב ושברה פעמיים בדרל ל-3:5 ומשם ל-1:1 במערכות. המערכה האחרונה התחילה נהדר כשגלושקו שברה ועלתה ל-0:2, אבל האוסטרית חזרה לעניינים עם שתי שבירות משלה שקבעו 2:4 ומשם הדרך לניצחון היתה קלה.

שחר פאר - איבון מוסברגר 5:7, 3:6
למרות שהאוסטרית מדורגת 48 מקומות לפני פאר בדירוג העולמי, הישראלית הצליחה להפתיע אותה ולאזן את התוצאה במפגש הכולל. במערכה הראשונה מוסברגר נלחמה והוכרעה רק אחרי סיום מותח של 5:7 לפאר, אבל במערכה השניה זה כבר הפך לקל יותר: שחר העלתה הילוך וטסה ל-3:6  שסגר עניין. 

 

גלושקו ופאר - קלמנשיץ' ופאצ'ק 5:6, 7:5, 3:6
אחרי המאמץ הגדול שהשקיעו במשחקי היחידים, גלושקו ופאר נדרשו לעוד פוש אחרון: אמנם המאמץ בזוגות היה רב יותר וארוך יותר, אבל הישראליות עמדו במשימה בגדול: 47 דקות צמודות ומתוחות לקח להן עד שהכריעו את הסט הראשון, ולמרות מעידה בסט השני, שארך כמעט שעה, בסוף זה הגיע: האוסטריות נראו מותשות לעומת הכושר הטוב של פאר, ותוך 42 דקות ישראל הגיעה למאץ' פויינט: את הראשונה יוליה פספסה, אך את השניה סיימה כמו גדולה וסגרה סיפור.

זאגרב: סלע ברבע הגמר

בגזרת הגברים, דודי סלע רשם הישג נאה היום, כאשר העפיל לרבע גמר טורניר זאגרב. סלע, שמדורג במקום ה-76 בעולם, המשיך את פתיחת העונה הטובה שלו, כשגבר 3:6, 2:6 על לוקאש לאצ'קו הסלובקי (102). המחבט הישראלי הבכיר הבטיח לעצמו פרס כספי של 12,656 יורו ו-45 נקודות דירוג.

סלע יתמודד מול ביורן פאו הגרמני, שגבר 6:4, 5:7, 1:6 על מיכאל יוז'ני הרוסי. "שיחקתי נכון ויציב", אמר סלע לאתר ערוץ הספורט, "אני שמח לרשום הופעה שניה העונה ברבע הגמר ומקווה להמשיך באותה הדרך גם מחר".