הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהפך: ואוורינקה גבר על פדרר וזכה במונטה קרלו

אלוף אוסרטליה הוכיח כי הוא השווייצרי הבכיר כיום עם 6:4, 6:7, 2:6 בצרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.14 - 18:40
איזה שחקן נהדר. ואוורינקה והגביע (gettyimages)
איזה שחקן נהדר. ואוורינקה והגביע (gettyimages)
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר הוא ככל הנראה הטניסאי הגדול בכל הזמנים, אבל לפחות נכון לעכשיו - הוא כבר לא הטניסאי הטוב ביותר בשווייץ. ולא, ממש לא כי הוא ב"דמדומי הקריירה" או ב"שקיעה", כפי שנוטים לא מעט פרשנים לומר - אלא בשל העובדה שהמדינה ממרכז אירופה גידלה עוד ספורטאי על: סטאניסלאס ואוורינקה, שזכה הערב (ראשון) בטורניר מונטה קרלו היוקרתי (סך פרסים 2.8 מיליון יורו) עם ניצחון גדול על פדרר.

אם מישהו היה זקוק לעוד הוכחה (מעבר לדירוג העולמי), הרי שהוא קיבל אותה על החימר בצרפת, רגע לפני שהרולאן גארוס יוצא לדרך:  אלוף אוסרטליה כאן כדי להישאר - ואפילו המלך הבלתי מעורער של המשטח הזה, רפאל נדאל, צריך לקחת אותו בחשבון. ואוורינקה נוצח אמנם 6:4 במערכה הראשונה, אבל התאושש עם 6:7 בסט השני וסגר עניין עם 2:6 חד צדדי במערכה הקובעת לאחר שעתיים ו-13 דקות של טניס.

לא אחת טען ואוורינקה כי פדרר הוא המודל שלו לחיקוי, ולמעשה עד היום גם די נרתע לראות את האבטיפוס ממול. עד היום, המאזן בין השניים עמד על 1:13 לטובת פדרר - כאשר הפעם האחרונה בה המדורג 3 בעולם ניצח היתה אי שם ב-2009. ולפחות בפתיחת במשחק עצמו, אם כן, נדמה היה שהתסריט המוכר יחזור על עצמו: פדרר נראה חד ומדויק במשחקוני ההגשה שלו, שבר פעם אחת וחגג עם 4:6.

הסט השני היה די זהה, אם כי הפעם ואוורינקה הצליח להשיג שבירה משלו ולכפות שובר שיוויון. בסופו של דבר, "סטאס" ניצח 5:7 ודהר על גבי המומנטום גם במערכה המכרעת. פדרר לא מצא תשובה להחזרות המדויקות של ואוורינקה, שטס ל-0:4, ומשם הדרך ל-2:6 ולגביע היתה קצרה.