טורניר של איש אחד: נדאל זכה ברולאן גארוס בפעם התשיעית

תצוגות חלשות בטורנירי ההכנה, 4 הפסדים ברצף לג'וקוביץ' ולחץ גדול על הכתפיים. הכל עמד נגד השור, אבל כנראה שבלתי אפשרי לנצח אותו בפאריס כשהוא בריא. 1:3 על הסרבי סידר לו תואר גראנד סלאם מספר 14, רק 3 פחות מלפדרר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.14 - 19:43
נדאל. גביע תשיעי בפאריס (gettyimages)
נדאל. גביע תשיעי בפאריס (gettyimages)
תחילת כתבה

זה לא הימור מסוכן, זה לא מפתיע אף אחד וזה לעולם לא ישעמם. אפשר להכריז שוב על היסטוריה בעולם הטניס - רפאל נדאל, המדורג מספר 1 בעולם זכה הערב (ראשון) בפעם החמישית ברציפות ברולאן גארוס ושבר את רצף של ביורן בורג. וזו לא היתה סתם זכיה, אלא הבסה של המדורג מספר 2 בעולם, נובאק ג'וקוביץ'. הספרדי ניצח ב-4 מערכות, 6:3, 5:7, 2:6, 4:6, הניף בפעם התשיעית בסך הכל את הגביע בפאריס, וזכה בגרנד סלאם ה-14 בקריירה. אם תרצו וגם אם לא - זו בטוח אגדה.

דווקא לפני המשחק הזה, היה נראה שהכל הולך נגד הספרדי. הוא נכשל ב-3 טורנירי ההכנה האחרונים וזכה ברביעי רק בזכות פציעה של קאי נישיקורי בגמר. הוא נראה בכושר רע ובנוסף, הוא הפסיד את ארבעת המפגשים האחרונים עם נולה. התפאורה היתה מוכנה לניצחון סרבי ענק. אבל עד כאן. כשנדאל מגיע לעיר האורות הוא פשוט שולט בכל שריר, צעד, מהלומה, פינה על המגרש. כמו בחצי הגמר מול אנדי מארי, נדאל פשוט הלם בג'וקוביץ' שסבל מעומס החום והתקשה לייצר את המשחק העוצמתי הרגיל שלו.

הניצחון הערב רשם את נדאל בספרי ההיסטוריה כטניסאי הראשון אי פעם שזוכה בכל שנה במשך 10 שנים ברציפות לפחות בתואר גרנד סלאם אחד. ג'וקוביץ' טרם זכה ברולאן גארוס וזה תואר הגרנד סלאם היחיד שחסר לו, אך הוא ייאלץ לחכות לנפילת האימפריה מספרד. כעת יש לנדאל 14 תארי גרנד סלאם, הוא השתווה לפיט סמפראס, ויש לו רק 3 תארים פחות מהרשימה הארוכה של רוג'ר פדרר. אם עדיין לא נעשו חילופי הדורות גם על הנייר, כעת הם קרובים מתמיד.

מהלך המשחק
אחרי ש-6 המשחקונים הראשונים הלכו די בקלות לזכות המגיש, במשחקון השביעי עמד ג'וקוביץ' בפני מצב לא פשוט, אך טעויות לא אופייניות של נדאל מהקו האחורי איפשרו לסרבי לשמור על ההגשות, בדרך ל-3:4 חשוב. במשחקון הבא האלוף המכהן הציל שתי אפשרויות שבירה, אך בשלישית ג'וקוביץ' השיג את הנקודה המיוחלת - ועבר להגיש למערכה כולה. השור הספרדי הצליח להשיג שתי אפשרויות שבירה ראשונות, אך ג'וקוביץ' עמד בלחץ, זכה ב-4 נקודות רצופות והשלים 3:6 במערכה הראשונה.

המדורג 1 בעולם הצליח לקחת פיקוד על המערכה השניה עם שבירה במשחקון השישי, אך משחקון אחד בלבד לאחר מכן הוא נשבר חזרה, והמומנטום שוב היה בצד של ג'וקוביץ'. במשחקון העשירי, נדאל היה קרוב מאוד לשבירה של הסרבי, אבל נולה חזר לעניינים והישווה ל-5:5. נדאל שמר על המשחקון שלו ובמשחקון הבא הצליח לשבור את נולה והישווה את המערכות עם 5:7.

הספרדי המשיך את המומנטום במערכה השלישית, שבר במשחקון השני ותוך 17 דקות עלה ל-0:3. ג'וקוביץ' נאבק לחזור לעניינים במשחקון ארוך ביותר, אבל נדאל עלה ל-2:5, שבר שוב וסגר מהפך עם 2:6 ו-1:2 במערכות.

המערכה השלישית נפתחה בשוייון כוחות, אבל במצב של 2:3, נדאל הצליח לשבור ולעלות ל-2:4. מכאן היה נראה שהדרך לניצחון קלילה, אבל הסרבי חזר מהקבר עם שבירה משלו וצימק ל-4:3 בדרך ל-4:4. זה עדיין לא עזר לסרבי. נדאל עלה ל-4:5, והצליח לשבור את הסרבי במשחקון האחרון אחרי שדגיאה כפולה של נולה, 4:6 במערכה, 1:3 במשחק. רפאל נדאל הוא אלוף הרולאן גארוס.