הערב: פדרר וג'וקוביץ' יקבעו עוד דייט בגמר?

אחרי ווימבלדון, השניים עשויים להיפגש בארה"ב. צ'יליץ' ונישיקורי יפתיעו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.14 - 12:33
ייפגשו בגמר? פדרר וג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
ייפגשו בגמר? פדרר וג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אליפות ארצות הברית הפתוחה, הגראנד סלאם האחרון של השנה, מגיעה לישורת האחרונה, כאשר הערב (שבת) יערכו בניו יורק חצאי גמר הגברים. אז האם רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' בדרך לעוד גמר קלאסי, או שמא קיי נישיקורי ו/או מארין צ'יליץ' ידהימו את עולם הטניס? התשובות החל מ-19:00.

חודשיים בדיוק אחרי שסיפקו קרב אדיר בגמר ווימבלדון, אז "נולה" יצא עם ידו על העליונה, המדורג 1 בעולם והפנומן משווייץ - הפייבוריטים הגדולים לזכיה ערב הטורניר - כמובן לא רוצים לסיים את המסע כבר בחצי הגמר. אלא שמול כל אחד מהם יעמוד טניסאי צעיר שנמצא  בכושר שיא, כך שהמילה "באנקר" ממש לא מתאימה הפעם.

נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 1 בעולם) - קיי נישיקורי (יפן, 11)
תאמינו או לא, אבל המפגש הערב בין הסרבי הנפלא ליפני הבכיר בסבב יהיה השלישי בלבד. באופן מפתיע לא פחות, המאזן ביניהם עומד על 1:1, כאשר ניצחונו של נישיקורי הגיע ב-2011 - השנה הטובה בקריירה של ג'וקוביץ'. כל זה לבטח נותן אמונה לנישיקורי כי הוא מסוגל להפתיע את המדורג 1 בעולם, אבל העובדה כי שיחק יותר מארבע שעות בכל אחד משני משחקיו האחרונים בהחלט יכולה להיות לו לרועץ. מנגד, ניצחון של "נולה" יסדר לו גמר חמישי ברציפות בניו יורק (בשניים האחרונים הוא הפסיד) וישים אותו במרחק ניצחון נוסף מתואר מייג'ור שמיני בקריירה.

רוג'ר פדרר (שווייץ, 3 בעולם) - מארין צ'יליץ' (קרואטיה, 16)
אחרי שפיספס במעט את תואר הגראנד סלאם ה-18 בקריירה בגמר ווימבלדון, הפנומן בן ה-33 חולם ללכת עד הסוף בניו יורק - טורניר בו זכה 5 פעמים בעבר (2004-2008). למרות גילו המתקדם, פדרר נמצא בכושר פשוט נפלא בחודשים האחרונים, אך גם הוא לבטח יודע כי אולי לא תהיה לו הזדמנות נוספת לזכות בתואר מייג'ור. פדרר מחזיק במאזן של 0:5 מול הקרואטי (25) ולכן מגיע כפייבוריט ברור, אולם אחרי שנאלץ לחזור מפיגור 2:0 מול גאל מונפיס ברבע הגמר, לשווייצרי אסור להיות שאנן.