בוצר הפסיד 3:1 למאייר, ישראל בפיגור 1:0 מול ארגנטינה

פלייאוף ההעפלה לבית העליון: למרות טניס לא רע בכלל המדורג 776 בעולם התקשה מול היריב האיכותי (25) והפסיד 6:4, 3:6, 6:2 ו-6:1 בפתיחת המפגש. מיד: סלע ינסה לאזן מול קרלוס ברלוק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.14 - 21:07
תחילת כתבה

האם אנחנו עדים לסוף דור הזהב של נבחרת הדייויס הישראלית או לתחילתהו של אחר? במידה רבה, התשובה לכך תיקבע בסיום מפגש הדייויס מול ארגנטינה, שהיום (שישי) יצא לדרך דווקא במתחם סנרייז בפלורידה, בשל המצב הביטחוני שמנע אירוח בארץ. די כצפוי הפתיחה היתה מאכזבת עבור ישראל, כאשר המחבט מספר 2 בר בוצר נכנע 6:4, 3:6, 6:2 ו-6:1 ללאונרדו מאייר. ארגנטינה ביתרון של 0:1 במפגש.

בוצר בן ה-20 נקרא כידוע לדגל לאחר הפציעה של אמיר ויינטרוב. הישראלי הצעיר מדורג רק במקום ה-776 בעולם, אך למרות זאת הצליח לייצר לא מעט דקות טובות של טניס מול המחבט מספר 1 של הארגנטינים. זה שמדורג 751 מקומות מעליו - במקום ה-25 בעולם. הרגע המפתיע ביותר התרחש במערכה השניה, אותה הצליח לקחת בוצר, שהראה שיש לו לא מעט פוטנציאל. בסופו של דבר האיכות של מאייר המנוסה גם עשתה את שלה, בדרך לשורה התחתונה הצפויה של המשחק הזה.  

אז בוצר אמנם יצא מאוכזב מהופעת הבכורה שלו במדים הלאומיים, אבל כנראה שאם יסתכל על חצי הכוס המלאה ימצא גם לא מעט נקודות אור. הפער משחקן שמדורג בין חמישים הראשונים בעולם לא נראה כזה משמעותי על המשטח הקשה בפלורידה. בנוסף, צריך לזכור שעבור הישראלי מדובר רק בטבילת האש. אפשרות לצבור ניסיון למי שמסומן כאחד האנשים המרכזיים עליהם תיבנה בעתיד הנבחרת. אחרי משחק אחד בלבד, יכול להיות שיש מקום לאופטימיות זהירה.

מבחינת המפגש כולו, אם ישראל תדהים את ארגנטינה, שנחשבת על הנייר לפייבוריטית ברורה, היא תחזור לבית העליון ותשחק בסיבוב הראשון (שמינית הגמר) בחודש פברואר. ההופעה האחרונה של ישראל בבית היוקרתי בדייויס הייתה בפברואר 2013, אז דודי סלע וחבריו הפסידו 5:0 בצרפת. הניצחון האחרון בשלב הפלייאוף היה בספטמבר 2012 עם 2:3 מרשים ביפן.

מהלך המשחק
אולי כצפוי, בוצר לא נכנס טוב למשחק וכבר במשחקון ההגשה הראשון מאייר המנוסה ניצל את ההתרגשות והשיג יתרון של שבירה - 0:1. בהמשך בוצר הצליח להיראות טוב יותר, לקח את שני משחקוני ההגשה הבאים שלו וצימק - 3:2 למאייר. במשחקון השביעי בוצר עבד קשה, אבל אחרי 5 פעמים של "שיוויון" (40:40), הישראלי לקח עוד גיים - 4:3 למאייר. למרות טניס לא רע בכלל של בוצר, מאייר הצליח לשמור על הסרבים שלו כל הדרך ל-4:6 במערכה הראשונה.

אחרי פתיחה טוב למערכה הראשונה במצב של 2:2, מאייר השיג 3 אפשרויות שבירה (0:40). בוצר הציל 2 מהן, אבל בפעם השלישית טעה, שבירה ראשונה למאייר במערכה ו-2:3. במשחקון הבא מאייר איבד ריכוז, ביצע לא פחות מ-3 שגיאות כפולות ואיפשר לבוצר להשיג שבירה ראשונה במשחק - 3:3. במשחקון השמיני הישראלי המשיך את המומנטום והשיג שבירה נוספת - 3:5 די מדהים. בוצר לא נבהל, השלים את המשימה בגיים הבא והשיג 3:6 בדרך ל-1:1 מפתיע במערכות.

דווקא בפתיחת הסט הבא בוצר איבד את הריכוז, כבר בגיים השני הוא גם נשבר - 0:2 למאייר. בוצר ניסה להגיב, רק שהארגנטיני המשיך להרים את הרמה שלו ובהמשך שבר בלי הרבה בעיות בדרך ל-0:4. הישראלי לא הוריד ראש והצליח להשיג שבירה, רק שהיריב הגיב בזריזות וסגר את המערכה עם 2:6.

אחרי ההפתעה במערכה השניה, מאייר לא התכוון להמשיך ולבזבז אנרגיות מיותרות. הארגנטינאי פתח עם שבירה בגיים השני, ועלה ל-0:3 מהיר. בגיים הבא הארגנטיני גם ייצר שואו לקהל עם נקודות מרהיב, השיג ברייק נוסף ועלה ל-0:4 בלתי מחיק.  בוצר עוד הספיק לעלות על הלוח במערכה, אבל מאייר סגר עניין בדרך ל-1:6 בסט וניצחון 1:3 במשחק כולו.