"היו דמעות, בכינו כאילו אנחנו בחתונה טורקית"

יוני ארליך נחת בישראל אחרי ההפסד: "לרם יהיה קשה לשמור על כושר"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  16.09.14 - 11:06
תחילת כתבהאחרי ההפסד המאכזב לנבחרת ארגנטינה בקרב על הכרטיס לבית העליון (3:2), נבחרת הדייויס של ישראל נחתה בארץ הבוקר (שלישי), לפחות חלקה. אנדי רם, שפרש מטניס בניצחון במשחק הזוגות, לא נחת בישראל ויגיע בעוד כמה ימים. אייל רן, דודי סלע ויוני ארליך הגיעו ויחכו להגרלה ביום חמישי שתגלה להם מול איזו נבחרת יתמודדו.

"תחושה של אכזבה", אמר ארליך אחרי הנחיתה, "בהתחלה אולי פחות האמינו שנהיה קרובים, אבל כשמגיעים ליום האחרון ב-1:2 אתה מרגיש את העיקצוצים שיש לנו סיכוי. כמעט הגענו לבאר, אבל לא ממש שתינו ממנה. זה מאכזב, אני יודע שעשינו את המקסימום והוצאנו את המיץ מעצמנו. עכשיו נחכה לשנה הבאה אולי יהיה לנו עוד איזה נס ונחזור לבית העליון".

על עתידו בנבחרת ישראל אמר ארליך: "אנחנו זה נבחרת ישראל ומדינת ישראל, אנחנו עוד לא יודעים ספציפית מי זה "אנחנו". בשבת היה לנו יום מרגש וכביכול המשחק האחרון של אנדי בקריירה. היה לנו יום מאוד קשה עם סיכומים, ישבנו ביחד ובכינו. אתמול ישבנו לארוחת ערב כל הנבחרת לסיכום של כל אחד. כל אחד נתן נאום והיו הרבה דמעות, ממש כמו חתונה טורקית, עכשיו צריך לחשוב קדימה. נחכה שאנדי ינחת, נשב גם פה בארוחת ערב עם המשפחות ונחליט".

על האפשרות למשחק פרידה מאנדי רם בישראל אמר: "לא צריך לשכנע את אנדי לעשות פרידה בישראל, נראה מה יהיה. לא נראה שהוא רוצה להכנס עוד פעם לזה, הוא לא שיחק חצי שנה והוא החזיק את עצמו מדהים והתכונן למשחק הזה. זאת היתה סטירה לשחק בחוץ. אני לא יודע אם יהיו לו את הכוחות הנפשיים לחכות שוב חצי שנה ולשמור על עצמו פיזית. ראיתם שגם עכשיו היה לו מאוד קשה. אני מקווה שהוא ימצא את הכוחות האלה, נחכה להגרלה בחמישי ואז אללה יגיד מה יהיה".

על עתידו האישי: "בואו נראה איך נתחיל את 2015, נעשה דין וחשבון, יום כיפור מגיע. כל אחד עושה את חשבון הנפש שלו וגם אני אעשה זאת לגבי הקריירה שלי. אני רוצה לשחק בתל אביב, לא משנה לי מי יהיה מולי. אני מוכן לקבל מספרד ועד זימבבוואה, מצדי שתבוא טוגו, העיקר שתבוא לישראל, הנסיעות הורגות אותנו".