ישראל הוגרלה בגביע דייויס נגד רומניה בחוץ

הנבחרת תנדוד. השחקן הבכיר של היריבה מדורג רק במקום ה-132 בעולם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.09.14 - 18:30
סלע. לא הגרלה קשה
סלע. לא הגרלה קשה
תחילת כתבה

נבחרת הדייויס ממשיכה הלאה. אחרי ההפסד 3:2 לארגנטינה בסוף השבוע האחרון, שמנע מישראל להשתתף בבית העליון, הערב (חמישי) נערכה בדובאי הגרלת המשחקים לחודש מרץ 2015, והנבחרת שובצה למפגש חוץ מול רומניה בבית האירופי/אפריקני מספר 1.

מדובר בקרב שהמנצחת בו תעפיל שוב לפלייאוף העליה לבית העליון, בעוד שהמפסידה תנשור לפלייאוף ההישארות בבית האירופי/אפריקני. מצד אחד, בנבחרת התאכזבו לגלות ששוב הם ייאלצו לנסוע למשחק מחוץ לישראל, אך מנגד היריבה הרומנייה לא חזקה במיוחד ובהחלט ניתן לגבור עלייה.

הנבחרת הרומנית היא לא בדיוק מאריות הטניס העולמי, ואפשר לומר שישראל קיבלה הגרלה נוחה. המחבט מספר 1 של הרומנים הוא אדריאן אונגור שמדורג 132 בעולם. דירוג השיא של אונגור בן ה-29 היה ב-2012 אז הוא הגיע למקום ה-79 בעולם.

לאונגור יחבור ככל הנראה הטניסאי הוותיק ביותר בסגל הרומני, ויקטור אנשקו. הטניסאי בן ה-33 מדורג 139, אך בימי הזוהר שלו הוא הגיע עד למקום ה-29. המפגש בין ישראל לרומניה יהיה הפעם הרביעית בה שתי הנבחרות נפגשות והמאזן כרגע הוא 0:3 לרומנים. אך למרות הדומיננטיות שלהם מול הנבחרת בכחול לבן, צריך לציין כי הפעם האחרונה שהנבחרות נפגשו הייתה ב-1971 אז הם רשמו סוויפ קליל בתל אביב.

נותר עדיין לחכות ולראות האם בסופו של דבר אנדי רם יחזור לשחק, למרות ההבטחה שלו שהמשחק נגד ארגנטינה היה האחרון בקריירה שלו. בכל אופן, עד למרץ אמיר ויינטרוב אמור לחזור, כדי לשתף פעולה עם דודי סלע, יוני ארליך וכנראה בר בוצר שערך בכורה נגד הארגנטינים.