סרינה הביסה את האלפ בגמר טורניר סוף השנה

האמריקנית סגרה חשבון עם הרומניה (3:6, 0:6) שהשפילה אותה בשלב המוקדם. צפו בתקציר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.14 - 14:25
תחילת כתבה

בתחילת טורניר סוף השנה בסינגפור סימונה האלפ הנחילה לסרינה וויליאמס את התבוסה הגדולה ביותר שלה ב-16 השנים האחרונות, כמעט כל הקריירה. הרומניה דרסה את האמריקנית 2:6, 0:6 בשלב הבתים. אולם, הכתובת הייתה על הקיר. לסרינה, שמדורגת 1 בעולם, הייתה הזדמנות להחזיר לה, כשהנקמה הייתה מהירה, מתוקה ויפה מהרגיל. סרינה זכתה היום (ראשון) בטורניר סוף השנה אחרי 3:6, 0:6 מוחץ על האלפ.

המערכה הראשונה נפתחה בצורה מעט מלחיצה עבור המדורגת 1 בעולם. האלפ כמעט שברה את סרינה במשחקון הראשון, טיילה במשחקון השני ולבסוף גם השיגה שבירה במשחקון השלישי, בדרך ל-1:2. בניגוד למשחק הקודם ביניהן, סרינה לא התפרקה והגיבה עם שתי שבירות רצופות בדרך ל-2:4. האלפ הצליחה להקטין ל-4:3, אך האמריקנית שוב תפסה את המומנטום וסגרה עניין עם 3:6 במערכה ו-0:1 במשחק.

במערכה השניה, בתסריט הפוך למה שקרה בשלב הבתים, היריבה התמוטטה. הפעם הייתה זו האלפ, שקרסה לחלוטין ואפשרה לסרינה וויליאמס להכריע את המשחק בצורה מוחצת עם 3 שבירות ו-0:6. בסיום המשחק, סרינה שיחררה קיטור, כשחגגה את הזכייה בתואר לעיני הצופים באולם בסינגפור. כנראה שכאן הניצחון היה יותר חשוב מהתואר עצמו.

עבור סרינה וויליאמס מדובר בזכייה חמישית בטורניר סוף השנה. "אמרתי לעצמי שאני חייבת להירגע וברגע שזה קרה אז החבטות שלי נכנסו והכל הלך לי", אמרה סרינה בסיום, "ההפסד לסימונה במשחק הקודם היה לי בראש וידעתי שהיא יכולה לשחק טוב. סימונה גם התחילה טוב את המשחק ואז אמרתי לעצמי שאני חייבת להתעלות ולהציג טניס טוב יותר".

"לא ציפיתי לזכות בטורניר כאן בסינגפור כי רק לאחרונה התאוששתי מפציעה בברך. אפילו לא הייתי בטוחה שאשחק", הוסיפה המדורגת 1 בעולם, "אני שמחה על הזכייה הזו. זה מרגש מאוד". האלפ תוכל להתנחם בכך שחתמה את השנה הטובה ביותר שלה בסבב. ההעפלה לגמר טורניר סוף השנה הבטיחה לה את העלייה למקום השלישי בעולם בדירוג שיתפרסם בשני.