פדרציה: פאר חזרה, ישראל הפסידה 3:0 לבלגיה

הטניסאית הבכירה נכנעה בזוגות ביחד עם גלושקו. עוד קודם לכן, גלושקו ופושקרבסקי הובסו. בשישי: משחק גורלי נגד לטביה. הנבחרת עלולה לרדת שלב בבית האזורי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.15 - 21:43
בשישי: קרב הישרדות מול לטביה
בשישי: קרב הישרדות מול לטביה
תחילת כתבה

אחרי הפתיחה המאכזבת בבית מספר 1 באזור האירופי/אפריקאי עם הפסד 3:0 לקרואטיה בגביע הפדרציה, ישראל סיימה גם את היום השני של הטורניר בטעם מר מאוד. ישראל הפסידה 3:0 לנבחרת בלגיה החזקה. מחר (שישי) היא תיאבק מול לטביה במטרה להבטיח את הישארותה בבית ולהימנע מקרב נגד הירידה לבית מספר 2 באזור.

הערב, שחקניות הנבחרת הובסו ללא תנאי מול אחת הפייבוריטיות להעפיל לפלייאוף העלייה לבית העליון. הבלגיות הביסו את אלונה פושקרבסקי, יוליה גלושקו ואת הצמד פאר/גלושקו, 0:2 בכל משחק. אין ספק שכדי לשרוד בדרג הזה, הישראליות יצטרכו להעלות את הרמה מול הלטביות.

אלונה פושקרבסקי - אליסון ואן אויטוונק 6:0, 6:3 (1:0 לבלגיה)
כבר מההתחלה, לישראלית הצעירה לא היה סיכוי מול המדורגת 102. בתוך 20 דקות, ואן אוטינווק סגרה עניין במערכה הראשונה כשניצחה אותה בלי תגובה של פושקרבסקי. הישראלית, בהופעה ראשונה שלה בפדרציה, פתחה את המערכה השניה באותה מגמה, אבל בהמשך הצליחה להשיב מאבק וצימצה ל-4:2 ו-5:3, בסופו של דבר, הבלגית סגרה עניין בתוך פחות משעה.

"היה לי קשה בהתחלה", סיפרה פושקרבסקי בסיום. "חבל שזה לא הלך לי, ניסיתי לעשות מה שאני יכולה ולתת מאה אחוז. למרות ההפסד, אני שמחה על ההזדמנות שנתנו לי בנבחרת".

יוליה גלושקו - יאנינה ויקמאייר 6:3, 6:2 (2:0 לבלגיה)
הטניסאית הבלגית הבכירה לא הותירה שום סיכוי לגלושקו (146 בעולם), כאשר שתי שבירות במערכה הראשונה הקפיצו אותה ל-3:6 בסט. המדורגת 66 בעולם לא התקשתה גם במערכה השניה, שברה פעמיים והמשיכה לניצחון 2:6 ו-0:2 במשחק כולו.

פאר וגלושקו - סופי אן מסטאך ואליסון ואן אויטוונק 6:1, 6:3 (3:0 לבלגיה)
שחר פאר, הטניסאית הבכירה של ישראל, חזרה למשחק הזוגות במטרה להשיג קצת כושר משחק לקראת ההתמודדות הגורלית מול לטביה. הקאמבק שלה לא עזר לנבחרת הפדרציה. פאר וגלושקו נשברו פעמיים בפתיחת המערכה הראשונה, נקלעו לפיגור 4:0 והפסידו 6:1. במערכה השניה חל שיפור ביכולת של הישראליות, אך הן עדיין לא הצליחו לנצח והפסידו 6:3 ו-2:0 במשחק.