הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'וקוביץ': "נדאל פייבוריט ברולאן גארוס"

הספרדי יפתח מול הנפמן בתקווה לזכות בתואר ה-12 בצרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.19 - 17:50

בווידאו: תקציר הגמר ברומא בין ג'וקוביץ' לנדאל

אליפות צרפת הפתוחה שתיפתח מחר (ראשון), צפויה לספק משחקים גדולים וצמודים, כנהוג במגרש החימר האיטי. הפייבוריט לזכייה אצל הגברים הוא כמובן רפאל נדאל, שהחמיץ רק שלושה תארים בצרפת ב-14 השנים האחרונות. מי שינסה למנוע ממנו את הכתר ה-12, הם יריביו הרגילים, נובאק ג'וקוביץ' (שהפסיד לו בשבוע שעבר בגמר רומא) ורוג'ר פדרר.

פדרר, שמדורג ה-3 בעולם, יחזור לראשונה מאז 2015 לרולאן גארוס. הפנומן השוויצרי ויתר על האליפות בצרפת בשנים האחרונות כדי להגיע מוכן יותר אל ווימבלדון שנערך תמיד מספר שבועות לאחר הרולאן גארוס. אלוף 2009 יתחיל את דרכו מול לורנזו סונגו האיטלקי. אם יגיע לרבע הגמר, פדרר צפוי לפגוש את סטאפנוס ציציפאס, לו הפסיד בגמר דובאי השנה.

אם יעבור את היווני, השוויצרי עשוי לפגוש בחצי את יריבו המר, רפאל נדאל, שיפתח את הופעותיו בטורניר מול יאניק הנפמן הגרמני. הספרדי שזכה בטורניר 11 פעם בעבר ושמחזיק במאזן של 2:86 בצרפת, צפוי להתמודד מול קיי נישיקורי ברבע הגמר.

המדורג ראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ', שיתחיל מול הוברט הורקץ הפולני, הוגרל בחצי השני של ההגרלה ויוכל לפגוש את אחד מהשניים רק בגמר. למרות שבמפגש האחרון נגד נדאל ידו של הסרבי הייתה על העליונה, במסיבת העיתונאים לקראת האליפות הוא הנמיך ציפיות לגבי עצמו ואמר: "נדאל הוא הפייבוריט לתואר. הוא ניצח את הטורניר הזה כל כך הרבה פעמים, שאי אפשר לחשוב על פייבוריט אחר". המשחק הפיקנטי של הסיבוב הראשון יהיה מפגש הוותיקים בין איבו קרלוביץ' בן ה-40, לפליסיאנו לופז שקטן ממנו בשלוש שנים.

בנשים, אלופת השנה שעברה והשלישית בעולם, סימונה האלפ, תפגוש בסיבוב הראשון את אז'לה טומליאנוביץ'. הרומניה, שניצחה בגמר 2018 את סלואן סטיבנס, תוכל לפגוש את המדורגת הראשונה בעולם, נאומי אוסקה (שתפגוש את אנה קרולינה שמידלובה במשחק הפותח),  רק בחצי גמר הטורניר. עוד לפני כן, ברבע, הרומניה צפויה לפגוש את פטרה קביטובה, השישית בדירוג ה-WTA.

סרינה וויליאמס, שחולמת על תואר גראנד סלאם מספר 24, תפתח את הטורניר מול ויטליה דיטצ'נקו הרוסייה.  השנייה בעולם, קרולינה פליסקובה, תפגוש בסיבוב הראשון את מדיסון ברנגל האמריקאית. המשחק הכי מעניין בסיבוב הראשון, צפוי להיות בין ילנה אוסטפנקו, זוכת 2017 שהספיקה לצנוח למקום ה-40 בינתיים, לבין ויקטוריה אזרנקה הבלארוסית. המנצחת במפגש צפויה לפגוש את אוסקה בסיבוב השני.