"הגשמתי חלום": קרייצ'יקובה התרגשה מהזכיה

הצ'כית חגגה את התואר ברולאן גארוס. תשחק מחר בגמר הזוגות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.21 - 19:00
תחילת כתבה

זה לא היה פשוט, ולרגעים נראה היה שהיא מאבדת יתרון - אבל גם זה לא מנע מברבורה קרייצ'יקובה לרשום היסטוריה: הטניסאית הצ'כית, שעשתה דרך יפה עד לגמר גראנד סלאם אישי ראשון בקריירה, גברה 1:2 (1:6, 6:2, 4:6) על אנסטסיה פאבליוצ'נקובה וזכתה ברולאן גארוס.

המדורגת 33 בעולם התחילה את המשחק מצוין וניצחה בקלילות את המערכה הראשונה אחרי חצי שעה בלבד, אך ראתה את היריבה הרוסיה, המדורגת, 31 בטורניר, חוזרת ומאזנת את התוצאה. המערכה השלישית כבר הייתה צמודה הרבה יותר: פאבליוצ'נקובה נשברה ראשונה, שברה חזרה ונשברה שוב - בדרך לניצחון דחוק של קרייצ'יקובה בפעם הראשונה שהיא משחקת במעמד כזה בטניס יחידים.

"זה היה משחק צמוד מאוד, אני רוצה לברך גם את אנסטסיה, היא כבר זכתה בכל כך הרבה טורנירים ויש לה כל כך הרבה ניסיון. אני מצטערת!", קרייצ'יקובה פתחה את נאום הניצחון. "זה משהו שתמיד חלמתי עליו, במיוחד שמרטינה (נברטילובה) כאן ומר קודס (האלוף ב-70' ו-71') כאן מסתכלים, שולחים לי הודעות, מכינים אותי".

קרייצ'יקובה הנרגשת המשיכה: "כולם בבית, ההורים שלי וכל מי שאני מכיר, אני באמת רוצה להודות להם שנתנו לי את האומץ הזה לדרוך על המגרש הזה בפאריס, לעבוד קשה ולהילחם על כל כדור אחד, והגשמתי את החלומות שלי".

"זה מצחיק כי מאז שהייתי ילדה קטנה חשבתי מה הייתי אומרת אם אצטרך לנאום אחרי ניצחון שכזה - כרגע אני שוכחת את כל מה שהכנתי. תודה רבה לקהל", הוסיפה הצ'כית. "קשה לי להביע במילים כי אני לא מאמינה למה שקרה זה עתה. אני לא מאמינה שזכיתי באמת בגראנד סלאם".

קרייצ'יקובה, שאגב, עלתה גם לגמר בטורניר הזוגות יחד עם קטרז'ינה סיניאקובה, יכולה להפוך לטניסאית הראשונה שזוכה ב"דאבל" ברולאן גארוס מאז מארי פירס המקומית, שעשתה את זה בשנת 2000. יש גם לציין כי קרייצ'יקובה הפכה לטניסאית השנייה בהיסטוריה מצ'כיה שזוכה בטורניר היוקרתי, אחרי שהאנה מנדליקובה עשתה זאת ב-1981.