הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'יו ג'יטסו: דבוש אלוף העולם עד 69 ק"ג

הישראלי גבר על המדורג ראשון בעולם וזכה במדליית הזהב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.11.21 - 10:57
דבוש אלוף העולם. כבוד (צילום: תומר אלראי)
דבוש אלוף העולם. כבוד (צילום: תומר אלראי)

ויקי דבוש הינו אלוף העולם החדש בג'יו ג'יטסו במשקל 69 ק''ג, וזאת לאחר שניצח בגמר את יריבו מרוסיה המדורג ראשון בעולם. הקרב היה גם על כרטיס הכניסה ל"משחקי העולם" 2022, ובדרך ניצח דבוש יריבים מרוסיה, ארה"ב, אבו דאבי ובלגיה.

שקד ניסימיין (במשקל 70) ניצחה יריבה מגרמניה ועוד שלושה קרבות בדרך למקום השני ומדליית הכסף. אבי איברגימוב הפסיד בגמר ליריב מרוסיה וזכה במקום השני ובמדליית כסף. נמרוד ריידר, המדורג ראשון בעולם, ניצח את יריביו מתאילנד, רוסיה ואבו דאבי והפסיד בגמר ליריבו מבחריין וזכה במדליית כסף ובכרטיס כניסה ל"משחקי העולם".

משי רוזנפלד (משקל 57 ק"ג), זכתה במדליית הארד לאחר שניצחה בקרב יריבה מרוסיה. גם רוני ניסימיין (במשקל 62 ק"ג) הביאה הרבה כבוד וזכתה במדליית הארד. רוזנפלד וניסימיין העפילו גם הן ל"משחקי העולם".

אליפות העולם הייתה גדולה במיוחד עם 1,400 מתחרים בתשעה ימים. תוצאות אלו מצטרפות להישגים המדהימים של נבחרת הנוער ובראשם הישגו המדהים של עמית בורשטיין אלוף העולם בן ה-17, שקטף את התואר לאחר שגבר בגמר על אלוף העולם הקזחי.

ארז אלרואי, יו"ר התאחדות הג'יו ג'יטסו: "הנבחרת השיגה תוצאות מדהימות באליפות העולם שנערכה באבו דאבי וארבעה מבכירי ספורטאינו הבטיחו את מקומם במשחקי העולם שיערכו בארה"ב ב-2022. כל הכבוד לספורטאים ולצוות האימון, שוב הוכחנו שאנו אחת הנבחרות המובילות בעולם".

אריק קפלן, נשיא ומנכ"ל התאחדות "אילת": "איגוד הג'יו ג'יטסו הישראלי הינו אחד האיגודים המתפתחים וההישגים ביותר במדינת ישראל - הוכיח את עצמו שוב באליפות העולם באבו דאבי. גאה בתוצאות המרשימות ביותר אשר הביאו הרבה כבוד למדינת ישראל ובזכותן הושמעה 'התקווה' במפרץ הפרסי. אנו נרגשים וגאים בהישגים המרשימים של הספורטאים וכמובן בהעפלתם של ספורטאינו ל'משחקי העולם' 2022, אשר מצטרפים למשלחת ההולכת ונבנית שתייצג אותנו בארה"ב. תודה והערכה גדולה למנהלי האיגוד וכמובן למאמנים".