סואץ: "באיגוד לא מתפשרים בגלל פרנציפ"

התקדמות במו''מ בין האיגוד לנשים? לא ממש. השחקנית: "זו מלחמה". היו"ר שי שני: "הטענות צריכות להיות מופנות אליהן". דיונים נוספים בעניין ייערכו בשלישי

רועי גלדסטון  07.11.11 - 19:18

תחילת כתבה

לאחר שאמש (ראשון) היה נראה שאין מנוס מהשבתת ליגת הנשים, היום הגיעה פריצת הדרך במשא ומתן שעשויה להביא לשינוי המצב, או כך לפחות חשבנו בתחילה. יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, מלווה בעורך דינו רן קידר, ובשחקניות ליעד סואץ-קרני, מיכל אפשטיין וגת מגידו נפגשו אצל הממונה על יחסי העבודה במשק, שלמה יצחקי. את האיגוד ייצגו יושב הראש, שי שני, ויו"ר ועדת נשים באיגוד, אורה גלזר. "אני שמח שיש פגישה ויש צ'אנס לפתרון של המשבר", אמר ניר אלון בטרם נכנס לישיבה. "באנו עם אנרגיות טובות כדי שהשחקניות הישראליות יהיו על המגרש ולא בבית. הלוואי שהכל ייפתר".

בדיון עצמו הועלתה הצעת פשרה ולפיה בורר יקבע באיזה מתכונת ישחקו בעונה הנוכחית בליגת הנשים. הנשים אגב הסכימו לכך שירשמו 4 זרות בכל קבוצה, אך דרשו מנגד כי בכל זמן שתי שחקניות ישראליות יהיו על הפרקט. ייתכן גם כי בסופו של דבר תימצא אופציה שלישית לפתרון המשבר. נכון לעכשיו הצעה זו עדיין לא התקבלה מאחר ובמהלך הדיון פרצו חילופי דברים בין אורה גלזר והשחקנית מיכל אופשטיין, מה שגרם להפסקתה הזמנית.

בתום שעות ארוכות של דיונים לא הגיעו הצדדים לפשרה, וליעד סואץ-קרני אמרה: "אנחנו רוצות שיהיה כדורסל, אבל זו מלחמה של ראש בראש. כל אחד מושך לצד שלו, אך האיגוד לא מוכן להתפשר בגלל פרנציפ כי ככה החליטו שם. אנחנו מותשות, בחיים לא עברתי דבר כזה. גם המגשר מסכים איתי ואמר שלא נתקל מעולם בכזאת גישה. רוצות למצוא פתרון, אבל לא ידוע מה יהיה, אנחנו רק רוצות את טובת הכדורסל".

מן העבר השני, היו"ר שי שני העביר את האשמה לצד השני: "אין התקדמות, השחקניות מתבצרות בעמדותיהן ולא מוותרות. הטענות צריכות להיות מופנות אליהן. אנחנו מזמינים אותן להמשיך להתדיין, אך לא בטוח שהן רוצות".

כזכור, השחקניות הודיעו על שביתה ולפני מספר ימים דרש מהן האיגוד לפתוח את הליגה מיידית ובד בבד לחזור לשולחן המו"מ. השחקניות הודיעו על ההשבתה במסע"ת שערכו לפני שבוע ולא הופיעו למשחקי המחזור הראשון. השחקניות הישראליות זועמות על כוונת איגוד הכדורסל להשוות את חוקי הזרות לליגת הגברים, כלומר רישום בטופס של ארבעה זרות ומתן אפשרות למאמנים לשתפן ללא הגבלה.