יוזמה נגד הדרת בנות: ליגת קט-סל מעורבת

הסערה סביב הסירוב לשחק בקבוצות שכוללות גם בנות הולידה רעיון חדש באיגוד. השלב הבא: הסכמה האגודות

רועי גלדסטון  14.02.13 - 14:18
יוזמה של האיגוד. אבנר קופל (ברני ארדוב, וואלה!)
יוזמה של האיגוד. אבנר קופל (ברני ארדוב, וואלה!)
תחילת כתבה

איגוד הכדורסל יוזם את הקמתה של ליגה מעורבות לבנים ובנות, שתהיה הראשונה מסוגה בישראל. הרקע ליוזמה היא הסערה שנותרה סביב פרשת "הדרת הבנות", במהלכה סירב מאמן קבוצת הילדים של אליצור רעננה לשחק מול אלפי מנשה כיוון שבסגל של היריבה משחקת ילדה.

אחרי סדרת פגישות בנושא ראשי האגף המקצועי, המאמנים אריק שיבק ואלי רבי, לבין יו"ר איגוד הכדורסל אבנר קופל, הוחלט לנסות להקים ליגה מעורבת חדשה לגילאי קט-סל. נכון להיום קיימות ליגות לבנים וליגות לבנות, כאשר לכל קבוצת בנים שמורה האפשרות לכלול שתי בנות בקבוצה, מצב שכאמור הביא עימו לא מעט בעיות.

על פי הרעיון החדש, הליגה החדשה תהיה מעורבת לחלוטין, ללא הגבלה על מספר הבנים והבנות בכל קבוצה. כדי לבחון את סיכויי ההצלחה של היוזמה, נשלחים בימים אלה מכתבים לכל האגודות בארץ, בהם הן נשאלות אם ישקלו להירשם לליגה כזו אם אכן תוקם החל מעונת 14\2013. אם באיגוד יבינו כי קיימת הסכמה גדולה, הליגה תוקם.

אם אכן ייצא לפועל, המהלך אמור למנוע מצב של הדרת בנות בכדורסל הילדים בישראל, כאשר אם תוקדם ליגה שתוסכם על הרוב, הקבוצות שלא מוכנות לשחק מול בנות לא ייכללו למעשה בליגה ועל כן יימנע החיכוך מראש.