פניני: דרבי בגמר דווקא נשמע לי קצת יותר טוב

שחקן מכבי על האפשרות להגריל את הפועל ת"א כבר בחצי הגמר בגביע. בלאט על הרבע הראשון מול הרצליה: היינו מוכנים לכל מהלך שלהם

רועי גלדסטון  26.12.13 - 23:14
תחילת כתבה

מכבי ת"א העפילה הערב (חמישי) בקלות לחצי גמר גביע המדינה. בני הרצליה הגיע להיכל נוקיה עם אופטימיות זהירה, אבל כבר אחרי רבע אחד הסיפור כמעט ונגמר בדרך ל-58:76 קליל לחבורה של דייויד בלאט.

"היה לנו זמן להתכונן והיינו מוכנים לכל מהלך שלהם", הסביר בסיום דייויד בלאט את הפתיחה המוחצת, "הפכנו את המשחק ליותר קל מהרגיל, סופו וטיוס עשו את מה שצריך לעשות, שיחקנו עליהם בצורה מאוד מבוקרת והם הביאו את התוצאה".

למרות הניצחון הקליל בלאט נשאל על הסקור הנמוך יחסית של קבוצתו וענה: "היינו פנטסטיים בהגנה ובהתקפה פחות. צריך ללכת לקו ולקלוע, לא רק לזרוק. אי אפשר לעשות סקור גבוה אם לא קולעים עונשין או מסיימים מתפרצות בצורה טובה. בסופו של דבר ניצחנו את המשחק ב-20 הפרש ואפשר להיות מבסוטים".

גם גיא פניני התייחס לרבע הראשון: "הרבה זמן לא פתחנו ככה משחק. חשוב שנדע לצאת כמו מלוע של תותח ועשינו את זה. היינו צריכים להמשיך בזה ולא להוריד רגל מהגז, אבל אני שמח ששמרנו מדהים מול קבוצה כישרונית. אנחנו במומנטום טוב, משחקים יותר טוב ואם נעצור קבוצות על 60 נקודות נצליח גם בהמשך"

בהגרלת חצי הגמר שתיערך ביום שלישי הקרוב מכבי עשויה לקבל את הפועל ת"א, שעלתה גם היא. פניני נשאל על שיבוץ שכזה ואמר: "לא משנה את מי נקבל, זה יהיה בסדר. דווקא דרבי בגמר נשמע לי יותר טוב, לא?"

אגב, במהלך המשחק שני אוהדים עוכבו לחקירה בעקבות קטטה שהתפתחה ביניהם. השניים ישבו ביציע, מאחורי הספסל של מכבי ת"א, כאשר אחד מהם היה אוהד הרצליה והשני של מכבי ת"א. במהלך המריבה אוהד הצהובים חבט בפניו של האוהד השני, אך בסיום ההתמודדות השניים שוחררו.