הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיא גודס: "היה קונצנזוס מלא על מינוי פניני לקפטן מכבי"

הפורוורד יוכל להניף היום את גביע המדינה ולסגור מעגל אחרי שקיבל שוב את המינוי היוקרתי, שגרם להרמת גבה עקב תקרית הקללות בדרבי. עוזר המאמן הבהיר בראיון לתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט: "לא נתלה אדם בגלל טעות אחת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.14 - 14:41

מכבי תל אביב תנסה לזכות בגביע המדינה ה-41 בתולדותיה, כאשר תתמודד הערב (20:45) בהיכל נוקיה מול הפועל אילת במסגרת גמר הגביע של עונת 2013/14. הסיפור הפיקנטי ביותר נוגע למי שעשוי להניף את הגביע בסוף הערב - לא אחר מאשר גיא פניני, שהוכתר לאחרונה כקפטן הצהובים, במקום שון ג'יימס הפצוע.

פניני כזכור, הודח מעמדת הקפטן לאחר התקרית המכוערת עם יונתן שולדבראנד. "אם אני קפטן, אז זה אומר שאני ראוי", הבהיר הפורוורד, שיש לו מניות רבות בתקופה המוצלחת של מכבי ת"א בחודשיים האחרונים. היום, שעות ספורות לפני שריקת הפתיחה, התראיין עוזר המאמן גיא גודס בתוכנית הרדיו "חמש באוויר" של אתר ערוץ הספורט והתייחס לסאגה.

"אני חושב שאסור לנו לתלות אדם בחוצות העיר בגלל מעשה אחד שהוא עשה", אמר גיא גודס בראיון, "ברור שזה היה מעשה רע מאוד וכולם דיברו על כך בצורה נחרצת. הוא שילם את החוב שלו, הבין את הטעות שעשה ולכן צריך לתת לו צ'אנס. אי אפשר להרוג אדם על טעות אחת ולהשאיר אותו מוקצה מהחברה".

"פניני הפנים את מה שקרה לו ואני מאמין שזה לא יחזור על עצמו", הוסיף עוזר המאמן, "מבחינתי הסיפור ההוא נגמר. גיא יצא לדרך חדשה והוא קפטן מכבי". גודס הבהיר כי במועדון לא היו מחלוקות בעניין פניני: "היה קונצנזוס מלא לגבי מינויו לקפטן. למרות הדברים שקרו בעבר, צריך לתת הזדמנות למחילה, אי אפשר לשים עליו איקס".

על משחק הגמר עצמו מול אילת, אמר גודס: "תמיד יש פרפרים, בעיקר במשחקים גדולים כאלה שבהם התואר מונח על כף המאזניים. זה שאולי לא רואים עליי את ההתרגשות, זה לא אומר שהיא לא קיימת. אנחנו צריכים להיות מפוקסים בדברים שאנחנו עושים כל הזמן. נכון שאנחנו מגיעים לגמר בכושר טוב ובתקופה מצוינת, אך מנגד הפועל אילת הגיעה למעמד הזה בזכות ולא בחסד. זו יריבה מסוכנת מאוד".

"אילת היא קבוצה אתלטית וטקטית, שיודעת בכל משחק מה היא רוצה מעצמה ומשחקת היטב על החולשות של היריבה. לזה בדיוק אנחנו מתכוננים, נותנים המון כבוד לאילת, שביום נתון יכולה לנצח כל קבוצה. במשחקים האלה אין דרך חזרה. נכון שיש טקטיקות, אך הדברים הקטנים יקבעו את זהות המנצחת. מדובר בכדורים האבודים על הפרקט, המאבקים, הריבאונד ואיבודי הכדור. ברור שאם קבוצה תתפוס יום מטורף מבחוץ, אז הכל יכול להיות".