הפועל צפויה לעמוד לדין על התקרית עם פנאן

כוסות שתייה ומצת הושלכו מהיציע. בנקס: מכבי עייפה אותנו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  01.01.18 - 08:47
תחילת כתבה

הפועל תל אביב חלמה, קיוותה, ציפתה לחזור למעמד חצי גמר גביע המדינה לראשונה מאז עונת 2010/11, אבל נכנעה 96:85 למכבי תל אביב בהיכל שלמה והודחה ברבע הגמר. מחר (שלישי) היא תנסה להשיג נקמה קטנה, בדרבי השני בתוך 48 שעות, שייערך בהיכל, הפעם בליגה.

למשחק קדמה סאגת השידור, שנפתרה כידוע רק לאחר שבית המשפט פסק כי הקבוצה אינה יכולה למנוע את העברתו בשידור ישיר. אלא שלמרות שמדובר במשחק טעון והיה חשש מהתפתחויות אלימות, הדרבי הזה עבר בשקט, באופן יחסי.

האירועים החריגים היחידים היו כוס שתייה שנזרקה מהיציע לעבר רגב פנאן וכן מצת שהושלך מהיציע, שעליהם הפועל עלולה לשלם ביוקר. הקבוצה צפויה להגיע פעם נוספת לבית הדין, כאשר עומדים נגדה שני משחקי רדיוס על תנאי עקב התפרעות אוהדים, זכר לעונש הקודם שהוטל עליה לאחר התפרעות האוהדים מול הפועל ירושלים.

כמו כן, במהלך השידור, אחד האוהדים הפריע במכוון למצלמה המרכזית עם דגל שלא איפשר את השידור דרכה. מי שדאג לפתור את הסיטואציה הזו היה רמי כהן, שעלה ליציע, וביקש מאותו אוהד להוריד את הדגל כדי שאפשר יהיה להמשיך את השידור כרגיל.

כך או כך, בהפועל עדיין זועמים על הזזת המשחק. ״המועדון ויועציו המשפטיים לא מתכוון לזנוח את המאבק המשמעותי שנמצא לפנינו, ומתכוון לפעול מול כל הגורמים שרמסו ברגל גסה את ההתחייבות שלה כלפינו״, הודיע המועדון, ״בראש ובראשונה איגוד הכדורסל ששכח שתפקידו לשרת את הקבוצות ושיקר למועדון במצח נחושה בסוגיית קביעת מועדי המשחקים״.

והיה גם כדורסל. ושם, הבדלי הרמות - בעיקר בכל הנוגע לעומק הסגלים - באו לידי ביטוי. ללא ג׳רל מקניל המורחק, לרשות דני פרנקו עמדה רוטציה של שבעה שחקנים. מאט הווארד ספג עבירה חמישית כבר במהלך הרבע השלישי ובהפועל אמרו שהסיכון שלקח המאמן, שבחר לשתף אותו למרות ארבע העבירות כשנותר עוד זמן רב לסיום, אולי היה גדול מדי.

״ברור שחסרים לנו שחקנים, לא היו לנו מספיק מחליפים ורגליים טריות״, אמר אדריאן בנקס שהצטיין עם 28 נקודות. ״הם עייפו אותנו, ברור שאנחנו צריכים עוד אופציות״. הגארד הוסיף: ״זה היה משחק קשה נגד קבוצה שיש לה כל כך הרבה דברים שצריכים להדאיג אותך. יש להם כל כך הרבה כלי נשק שקשה להתמודד מולם. אנחנו לא פוגשים קבוצות ברמה הזו בכל משחק. לכן, זה שנשארנו במשחק והמשכנו להילחם זה מצוין״.

כבר מחר, כאמור, ממתין להפועל דרבי נוסף, ובנקס מסמן את המפתחות: ״אנחנו צריכים לשלוט בריבאונד וללחוץ על הגארדים שלהם. אנחנו צריכים לגרום להם לקצת בלאגן כי אנחנו נותנים להם להיכנס לקצב, וכשזה קורה אז קשה לעצור אותם. אנחנו צריכים ללחוץ כל הזמן״.