הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחקני ראשל"צ החרימו את טקס הענקת הגביע

הכתומים לא נשארו להנפת מכבי. גודס: "זו היתה המחאה שלנו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  27.05.21 - 22:59

צעד מחאה יוצא דופן: שחקני מכבי ראשון לציון לא נשארו לטקס הענקת גביע המדינה למכבי תל אביב, בסיום משחק הגמר הערב (חמישי) בו הפסידו 86:69 לצהובים. הכתומים, שעלו בסגל חסר במיוחד וללא שלושת הזרים הבולטים - ירדו מהפרקט לאחר ההפסד, והשאירו את הצהובים להניף ולחגוג לבדם, כמחאה על קיום המשחק במועדו, לאחר המראת שלושת הזרים הבולטים - ג'רמי פארגו, דריל מונרו וג'אמיל ווילסון - לארה"ב בעקבות ההסלמה הבטחונית.

מוקדם יותר, הכתומים מחו בדרך מקורית: הקבוצה עלתה למשחק עם חמישייה שכולה שחקנים ישראליים - כולל שלושה שחקני נוער: יוגב עובדיה, תומר ברדוגו ועומר חממה. יחד איתם עלו טל פלד ועידו פליישר, המשתייכים לסגל הקבוצה הבוגרת.

אקיל מיצ'ל, הזר היחיד בסגל, נותר על הספסל למשך שלוש הדקות הראשונות של המשחק. אגב, בפסק הזמן שבו ירדו השחקנים הצעירים - ונכנסה החמישייה החזקה יותר, ראשל"צ דווקא הובילה 6:7. כזכור, גם נועם דוברת נעדר מהסגל לאחר שנפצע במשחק הליגה מול הפועל תל אביב ביום שני האחרון.

מאוחר יותר, מאמן הקבוצה גיא גודס, הבהיר רשמית (למי שהיה לו ספק): "ההחלטה לפתוח עם שלושה שחקני נוער, ולא להישאר לטקס הענקת הגביע, היתה של ההנהלה. זו היתה המחאה שלנו".

"דעתי לא חשובה, והייתי כבר במעמדים שהרבה קבוצות עזבו", אמר גודס מאוחר יותר לערוץ הספורט. "זה לא משנה מה שאני אומר. עשינו את המחאה שלנו, היו הרבה אמוציות סביב המשחק כל שבוע, שהיו יכולים להסיט את המחשבה של השחקנים. גם כמאמן לא פשוט לבוא בסיטואציה הזאת".

באשר למשחק? "הלכנו על תכנית המשחק שרצינו, גם לפני שעזבו השחקנים. חלק הצליח וחלק פחות. היה לנו אחוז אחד לנצח את המשחק, שיחקנו על האחוז הזה".

"אני מבסוט מהכדורסל ששיחקנו היום", אמר גודס למרות ההפסד. "שיחקנו טוב, לקחנו זריקות טובות, קלענו שלשות". באשר לעתידו: "אני מאוד אוהב את ראשון, נשב בתחילת השבוע. מצאתי בית אדיר, ואני חושב שהפוטנציאל הוא אדיר. צריך כסף כדי לגדול". שמח או עצוב? "מצד אחד אני שמח, מצד שני אני תחרותי ולא אוהב להפסיד".