הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניקולה וויצ'יץ': "אי אפשר להגיד לשחקן לבוא לארץ במצב הזה"

אחרי שמשפחתו חוותה את האזעקות בלעדיו בשל שהותו בגרמניה, וויצ'יץ' חגג את הזכייה בגביע והתייחס להשלכות של המצב הביטחוני על ההכנות לעונה הבאה: "יש 50 שחקנים פנויים. כולם ברשימות שלנו"

רועי כהן
רועי כהן  28.05.21 - 06:29

מבצע "שומר החומות" תפס את ניקולה וויצ'יץ' במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, כשהוא שוהה בגרמניה ומשפחתו בישראל. נתב"ג נסגר לטיסות וכך יצא שבמשך כל ימי הלחימה אישתו והילדים התמודדו לבדם עם האזעקות ואי הוודאות, כשהמנהל המקצועי של מכבי תל אביב תקוע בחו"ל ולא יכול לחזור לישראל. עכשיו נראה שהכל מאחורינו, אבל גם כשהוא לוגם בירה בחגיגות של הצהובים במסעדת 206 אחרי הזכייה בגביע המדינה, הקרואטי חושש שההשלכות מהלחימה ישפיעו על ההכנות לעונה הבאה.

"אי אפשר לדבר עם שחקן ולהגיד לו לבוא במצב הזה", הוא אמר בעברית במהלך החגיגות. "צריך שהמצב יירגע קצת ועוד כמה שבועות נתחיל לעבוד". על הניצחון הוא הוסיף: "ככה זה גביע. זה משחק אחד, לא משחק רגיל, לא משנה מול מי אתה משחק. היה משחק לא קל, אבל אף משחק גביע הוא לא קל. זוסמן? מישהו צריך להתעלות בכל משחק, והפעם זה היה זוסמן. היה לו משחק מצוין".

"זו לא הייתה עונה רגילה, היה בלאגן", המשיך המנהל המקצועי והתייחס לעונה בצל הקורונה והמצב בישראל. "לשחק בהיכל בלי קהל, אנחנו לא מכירים את זה, זו לא מכבי. אלו היו שנתיים קשות, לשחקנים, לאוהדים, לכולם. זה לא נורמלי, אבל הכל עובר בחיים וגם זה יעבור. אנחנו צריכים להישאר חכמים, צנועים, לעשות את מה שמוטל עלינו ולהיות מוכנים כשהזמן שלנו יגיע".

כשנשאל האם מכבי ת"א תהיה תחרותית באירופה בעונה הבאה, ענה וויצ'יץ': "אנחנו תמיד מנסים להיות תחרותיים, אך יש הרבה גורמים שצריכים לקחת בחשבון. אנחנו מקווים שיהיה אולם מלא בעונה הבאה, שהכל יחזור להיות נורמלי ונוכל להעלות את הרמה. הקבוצה הזאת תמיד טובה בבית, בעונה שעברה ניצחנו 17 משחקים והפסדנו פעם אחת, אנחנו תמיד יותר טובים מול אולם מלא. ככה אנחנו מקבלים את הכוחות שלנו, את מה שחסר לנו. נחמד לראות שהכל בישראל חוזר לשגרה. היום היה כיף לשחק מול אולם מלא, זו הייתה הפעם הראשונה שאני בלי מסיכה באולם מזה שנה וחצי".

על ההכנות לעונה הבאה אמר וויצ'יץ' בגיחוך: "אני עובד על זה מספטמבר של העונה שעברה. וברצינות, עוד לא התחלנו כי היו הרבה משתנים. בעיתונים כתוב שהחתמנו 3-4 שחקנים כל שבוע. כולם ברשימה שלנו, אין 100 אלף שחקנים פנויים, יש 50 כאלה. הם ברשימות שלנו ושל כל הקבוצות. התקציב לעונה הבאה? לא ידוע עדיין".