רביב לימונד חוזר לסגל נבחרת ישראל

גארד אשקלון שוחח עם אריק שיבק, הביע את רצונו לשוב ונענה בחיוב. הערב: אשקלון תנסה לעלות אל הפיינל פור

רועי גלדסטון ואסף אקרמן  13.05.12 - 11:23
חוזר לנבחרת. לימונד (אלן שיבר)
חוזר לנבחרת. לימונד (אלן שיבר)

תחילת כתבה

כ-10 חודשים אחרי שהחליט לעזוב את נבחרת ישראל, רביב לימונד זומן מחדש לסגל הלאומי. שחקנה של עירוני אשקלון שוחח עם המאמן אריק שיבק הביע את רצונו לחזור אחרי שבשנה שעברה עזב את הסגל לפני פתיחתה של אליפות אירופה. השחקן נענה בחיוב וב-28 בחודש כבר ילבש שוב את המדים הלאומיים.

המשימה הראשונה של לימונד וחבריו תחל ב-15 באוגוסט, אז תתארח נבחרת ישראל אצל מונטנגרו בפתיחת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה. סרביה, אסטוניה, סלובקיה ואיסלנד הן יתר הנבחרות שמשלימות את בית מספר 1.

לימונד משחק בימים אלו עם קבוצתו עירוני אשקלון בסדרת רבע גמר הפלייאוף נגד מכבי ראשון לציון ולאורך העונה היה אחד הישראלים הבולטים בליגה עם ממוצעים של 12.6 נקודות, 3.6 ריבאונדים ו-4.1 אסיסטים. אשקלון מוליכה 1:2 בסדרה והערב תוכל להבטיח את מקומה בפיינל פור של ליגת לוטו, כאשר תארח את משחק מספר 4.

מי שעשה בינתיים חיים קשים לראשון בסדרה הוא מרקו קילנגסוורת', שחוץ מלהתעמת עם שמעון אמסלם במשחק הראשון, גם מצליח לפגוע ביעילות של אדריאן יוטר. למרות 15 הנקודות שקלע במשחק הקודם, דווין מיצ'ל יצטרך לשכוח אותו לאחר 6 מ-16 מהשדה. גם הישראלים של הקבוצה, שקלעו רק 11 נקודות ביום ראשון, יצטרכו לתת הרבה יותר. ניצחון ייקח את אשקלון בפעם הראשונה בהיסטוריה אל הפיינל פור במתכונתו הנוכחית.

באשקלון מצפים לאולם מלא ב-2600 צופים, כשהשחקנים שוחחו בימים האחרונים עם כמה מראשי ארגוני האוהדים שהגיעו לאימונים וביקשו מהם "להרעיד את המגרש לאורך כל המשחק". גם הבעלים של הקבוצה יוסי דהן שלח מסר לשחקנים: "אני מאמין בכם ויודע שכל אחד מכם ייתן את הכל למען הצלחת הקבוצה, ביחד נכתוב נעשה היסטוריה והיסטריה באשקלון".