כספי: ''למרות ההגרלה הקשה, צריך לעלות"

חניכיו של אריק שיבק התכנסו לקראת מחנה האימון למוקדמות היורובאסקט, המאמן אמר: "המטרות לא נקבעות בהתאם להגרלה. נחפש מתאזרח חדש". הלפרין: "לא אמשיך ברוסיה. מכבי ת"א? בקרוב נדע קצת יותר"

רועי גלדסטון  29.05.12 - 18:49
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בכדורסל פתחה היום (שלישי) את הכנותיה למוקדמות אליפות אירופה. השחקנים הגיעו הבוקר לבדיקות רפואיות במכון סקר מנהלים בבית החולים בילינסון, במסגרת שיתוף פעולה בו בית החולים מעניק לנבחרת מעטפת רפואית, ובערב הנבחרת ערכה את מסיבת העיתונאים הרשמית שלה, שם הצהיר אריק שיבק על המטרות.

בתוך כך, באיגוד הכדורסל התעורר זעם על העובדה ששני המשחקים הראשונים בקמפיין המוקדמות לא יוכלו להיערך בהיכל נוקיה, עקב מופע קרקס שיתארח במקום. אבנר קופל אמר בנושא: "זה עניין שנגרר למשמרת שלי כמ"מ יו"ר האיגוד - מהנהלת נוקיה הודיעו לנו שבמשחק הראשון והשני בקמפיין האולם לא יעמוד לרשותנו. זו שערוריה שניאלץ לנדוד במשחקים הכי חשובים שלנו". באיגוד מנסים לבדוק את האופציות המשפטיות העומדות לרשותם בנושא.

מוקדם יותר השחקנים עברו בדיקות ומפגש עם דיאטנית בכדי להכין אותם לקראת מחנה האימונים שיחל ב-9 ליולי. חלק מהשחקנים, כמו אפיק ניסים ורוברט רות'בארט, הגיעו במיוחד ארצה בכדי לערוך את הבדיקות. אחר הצהריים התקיים המפגש הראשוני בין השחקנים לצוות המקצועי ולאחר מכן שיחה עם מ"מ יו"ר האיגוד, אבנר קופל. אורי קוקיה השוהה בחו"ל לא הגיע להתכנסות היום.

יותם הלפרין דיבר והתייחס גם להיעדרותו של בורשטיין: זה מצער מאוד כי הוא ייחסר לנו כשחקן ובטח כחבר. כיף גדול לחזור לארץ וכל קיץ אנחנו מגיעים לאווירה הטובה בנבחרת, אבל כולנו פה כדי להביא תוצאות. אני חושב שהנבחרת שלנו הולכת ומשתפרת. השחקנים הצעירים שהצטרפו נותנים לנו תנופה ובין הדורות יש קשר טוב והרבה פרגון".

באופן אישי, הלפרין התייחס לעתידו, אך השאיר כמה קלפים קרוב לחזה: "לא אמשיך בספרטק סנט פטרסבורג. כל השמועות על מכבי ? עוד מוקדם לדבר, אבל אני מניח שבקרוב כבר כולנו נדע יותר" 

אריק שיבק סימן מטרות: "הוגרלנו לבית קשה מאוד במוקדמות, וכל היריבות שלנו הם מאוד מסוכנות. זה עסק מורכב וקשה, אבל המטרות שלנו לא נקבעות בהתאם ליריבות. אנחנו רוצים לעלות לאליפות אירופה, למרות ההגרלה. נערוך 3 טורנירי הכנה, באוקראינה, אוסטריה ובארץ. בלו? איבדנו מתאזרח משמעותי שתרם הרבה לנבחרת, ונחפש מתאזרח חדש. נקבל החלטה בשבועות הקרובים. הקפטן החדש ייקבע גם הוא במהלך המחנה".

ליאור אליהו ממכבי ת"א הוסיף: "עברנו עונה מרובת משחקים, ונצטרך להיות מרוכזים ולעבוד קשה כדי להישאר בכושר. אנחנו לא פייבורטים אבל אנחנו נברחת שבהחלט יכולה וצריכה לעלות לאליפות אירופה".

עמרי כספי, ששב לנבחרת אחרי שהיה פצוע בקיץ הקודם, סיכם: "תמיד כיף לחזור לארץ. יש לנו נבחרת מוכשרת ואנחנו כבר מורגלים להגרלה קשה. מה שמייחד את הסגל הזה הוא שכל אחד בא ותורם הכל מעצמו. אני שמח שמזכירים אותי כמועמד לקפטן, זה כבוד גדול".