עמרי כספי: "שחקנים הקריבו מעצמם, אין לנו עודף ביטחון"

נבחרת ישראל נחתה בארץ אחרי ההפסד במשחק הראשון במוקדמות אליפות אירופה למונטנגרו. בשבת יפגשו הכחולים-לבנים את אסטוניה. שיבק: "לא הגיוני שנאבד כדורים ככה, אבל אנחנו מסתכלים קדימה, נעבוד קשה ונתקן"

רועי גלדסטון  16.08.12 - 16:01
תחילת כתבה

נבחרת ישראל נחתה היום (חמישי) בארץ אחרי ההפסד למונטנגרו 75:69 במשחק הפתיחה של מוקדמות אליפות אירופה. השחקנים התאכזבו מאוד מהפספוס ברבע האחרון כששמטו יתרון של 8 נקודות ולא השכילו לעצור את המארחים שרצו 27:13 והצליחו לגנוב את הניצחון.

"היו לי 7 איבודים יותר מדי. היינו צריכים לנצח, אנחנו יותר טובים", אמר עמרי כספי, "אני חושב ששחקנים כן הקריבו מעצמם. אבל נצטרך יותר עזרה מהגבוהים ולעבוד יותר קשה". כספי שקלע 17 נקודות ולקח 8 ריבאונדים, מתכונן לקרבות הבאים: "נסתכל איפה היו הטעויות. אנחנו נגיע להרבה משחקים צמודים ואנחנו צריכים להחליט מה התרגילים שאנחנו הולכים עליהם במאני-טיים".

"אנחנו לא מרגישים בטוחים מדי בעצמנו ולא באים עם אובר-ביטחון", הוסיף כספי, "זה היה המשחק ראשון בטורניר ועוד בחוץ, ואנחנו מבחינתנו נעבוד על מה שהיינו צריכים לעבוד". בשבת הנבחרת תארח את אסטוניה בבית מכבי בראשון לציון. "בשבת יהיה משחק קשה, הם ניצחו ב-20 הפרש ואנחנו נצטרך לקחת את המשחק מהם", הוסיף נציגנו ב-NBA, "נצטרך את תמיכת הקהל כי גם ככה המשחק לא בנוקיה וזה שונה"

"אני מאוכזב. החטאנו זריקות קלות שבדרך כלל אנחנו מכניסים אותן, אבל זה הכדורסל", אמר אריק שיבק מאמן הנבחרת, "אני מסתכל על הדברים בראייה כוללת, כטורניר שלם זה בסך הכל הפסד אחד מתוך 10 משחקים, אנחנו מסתכלים קדימה".

"איבדנו כדורים לא מחוייבים ואת זה צריך לתקן", המשיך שיבק, "לא הגיוני שאנחנו טובים בריצה ובמשחק מעבר, ונאבד כדורים ככה. רצינו לעבור להרכב גבוה כדי למנוע את השלשות שקבלנו ואז שיחקנו עם 4 פורוורדים ונוצרה סיטואציה בעייתית. אם היינו עושים את הכל טוב ומושלם כולנו היינו מחייכים היום".