קוז'יקרו: מצוין ששותפו יותר שחקנים. זה ישתלם בסרביה

סנטר ישראל הביא לשינוי ב-75:92 על איסלנד בהיכל נוקיה: "אני שמח ששיבק הגדיל את הרוטציה, יש שחקנים עייפים". קטש: "היינו רכים כמו בהפסד לאסטוניה. שמח שהפעם זה נגמר ככה"

רועי גלדסטון  06.09.12 - 08:43
תחילת כתבה

באופק כבר אפשר לראות את היורובאסקט. נבחרת ישראל הביסה אמש (רביעי) 92:75 את איסלנד בהיכל נוקיה והתקרבה מאוד להשגת הכרטיס לאליפות אירופה. הרבע הראשון היה חלש מאוד, כמו תחילתו של הקמפיין הזה, אבל השחקנים של אריק שיבק ידעו לחזור ולברוח בזמן להפרש דו ספרתי.

לראשונה במוקדמות, המאמן הלאומי הגדיל אמש את הרוטציה ל-11 שחקנים (אוחיון קיבל יותר מנוחה מהרגיל ורשם 24 דקות), משתי סיבות: שחקנים שלא נכנסו אתמול בצורה טובה למשחק, והעייפות המצטברת. עידו קוז'יקרו רשם את משחקו הטוב בקמפיין עם 8 נקודות ב-100 אחוזים מהשדה (3 מ-3) ו-5 ריבאונדים ב-11 דקות. ליאור אליהו ממשיך לעבוד על הצד ההגנתי והורדת הריבאונדים ואמש היו לו 11 כדורים חוזרים, שהצטרפו ליכולת היציבה בהתקפה עם 20 נקודות, וגם ל-5 אסיסטים.

עידו קוז'יקרו התייחס לשינוי המומנטום שהביאה כניסתו לפרקט: "לא רק אני הרמתי את היכולת ההגנתית, ואני לא אומר את כדי להצטנע. פשוט שיחקנו מול קבוצה נחותה מאיתנו ואני שמח שבשלב מסוים התעשתנו וגם אני תרמתי את חלקי. עשיתי כמה נקודות היום, ובשביל זה הביאו אותי, לא באתי לגנוב את ההצגה לאף אחד".

"זה טוב שגדלה הרוטציה", הוסיף קוז'יקרו, "ככל ששחקנים יעלו רעננים יותר למגרש הם יהיו יותר טובים. יש עייפות שאפשר להבין אותה, במיוחד בקרב שחקני החמישייה שעברו עכשיו שבועיים קשים. לשחק 3 משחקים בשבוע עם מעל 35 דקות בעומס מטורף, עם טיסות ובלי ימי חופש. היום יש לנו יום כזה ואני מקווה שנשכיל לנצל אותו כמו שצריך. אני שמח שאריק ידע לשתף יותר שחקנים, בסופו של דבר זה ישתלם לנו".

גם רביב לימונד, שנותן טורניר מצויין עד כה, הביא שינוי מהספסל: "קשה מאוד להביא כל הזמן אנרגיות במשחקים כאלה. זה לא היה משחק גדול. לקח לנו קצת זמן להניע ואני שמח שבסופו של דבר גם הצלחנו לעשות את זה וניצחנו את המשחק כמו שצריך. זה היה חשוב עבורנו אבל עכשיו אנחנו כבר עם הפנים הלאה למשחק הבא מול סלובקיה".

"מבחינה מנטאלית אפשר להרגיש בהבדלים בין משחקים כאלה לאחרים", הוסיף הגארד, "בנבחרת אנחנו באים כל הזמן בטירוף, אבל משחק כמו איסלנד הוא מאוד מאוד חשוב לנו גם אם הוא פחות אטרקטיבי. שיחקנו טוב, אנחנו שחקנים מקצוענים ואנחנו שמים את העניינים המנטאליים בצד ואני מאוד שמח שניצחנו".

"זה מאוד הזכיר את מה שקרה עם אסטוניה, כמעט בדיוק", ניסה עוזר המאמן עודד קטש להבין את הרפיון בפתיחה, "לא עשינו עבירות, היינו רכים, העונשין לא נכנס, הכל דומה להפסד לאסטוניה. הסוף היה קצת שונה, אולי בגלל ההיכל הזה, אבל לא משחק טוב שלנו וטוב שזה נגמר ככה. לא נראה לי שהגדלנו את הרוטציה בשביל לשמור כוחות לסרביה. הרוטציה גדלה גם כי שחקנים לא נכנסו למשחק טוב ובשביל זה יש ספסל".

בשבת תתמודד הנבחרת מול סלובקיה במשחק שעשוי להיות לפרוטוקול בלבד בגלל השיטה בבית, לפיה המשחקים מול האחרונה בבית לא ייחשבו. מכאן שבנבחרת כבר חושבים על סרביה, והרצון לנצח בבלגרד ולא להיות תלויים באף נבחרת אחרת הוא גדול. "המשחק מול סרביה לא נמצא לנו בקצה הראש אלא במרכז המוח", אמר קוז'יקרו, "זה נמצא במחשבות שלנו כל הזמן, אבל אנחנו יודעים שלפני סרביה יש לנו עוד משחק שאם נפסיד הוא לא יהיה לפרוטוקול, ואם ננצח זה כן יהיה לפרוטוקול".