לנבחרת ישראל צריכים להגיע מחוייבים, ולא רק כדי לסמן 'וי'

לא משנה אם מדובר בכוכב או רק שחקן בקצה הספסל, כולם צריכים להתגייס. בכל קמפיין ישנו שחקן שמבקש להשתחרר, אבל במקרה הנוכחי הכמות היא שמפריעה. וגם: על היחס הצבוע כלפי המתאזרחים

רוני בוסאני
רוני בוסאני  26.05.14 - 12:00
אוחיון. טרנד מפריע (איגוד הכדורסל)
אוחיון. טרנד מפריע (איגוד הכדורסל)

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

קודם כל חשוב לי לציין שארז אדלשטיין בנה בנבחרת ישראל את הצוות הכי טוב שיכול להיות. הוא הביא לצידו את גיא גודס, שכבר היה בכל הרמות האלה כמאמן, כעוזר מאמן וכשחקן ובנוסף צירף גם את אבי קובלסקי שהוא מבריק בתחומו. הצוות המקצועי זימן סגל די צפוי, כשרק שני דברים מעט מפתיעים: כמות המתאזרחים, וגם העובדה שדייויד בלו לא בסגל.

אך מאז פרסום הסגל ואימון הבכורה, אנחנו נתקלים בימים האחרונים בתופעה חריגה מעט: שחקנים, לא אחד או שניים, מבקשים להשתחרר מפעילות הנבחרת בקיץ הקרוב ומה שבמיוחד מפריע לי הוא שמדובר בכמה שחקנים ולא במקרה בודד כזה או אחר. חשוב להדגיש: כולם חייבים לבוא מחוייבים לנבחרת ישראל. לא לבוא בשביל לעשות טובה, אלא לבוא מחוייבים ולתת הכל.

בעבר, גם הכוכב הכי גדול, ולא משנה מי זה היה, למרות שהיה עליו עומס כל העונה וגם בנבחרת הוא היה אמור לשחק הרבה, ביקש פה ושם חופש שבוע-שבועיים לפני האימונים. מנוחה לגוף ולנפש זה חשוב, אבל לא מעבר לזה. כולם צריכים להיות בנבחרת ישראל. צריכים להיות אחידים ותקיפים. ברור שכל מקרה לגופו, אבל בעיקרון לא צריך לוותר על שחקנים. בשנים האחרונות בכל קמפיין היה שחקן שהשתחרר מסיבה כזו או אחרת, וזה עבר הלאה, כי לבעיה של שחקן בודד יותר קל למצוא פיתרון. הפעם מדובר בהרבה שחקנים ולכן נוצר בלאגן, אך אני מאמין ומקווה שגם הפעם הדברים יגיעו לפיתרון.

אחת הנקודות הבעייתיות, וגם קצת צבועות, היא הטיפול במתאזרחים. מזלזלים ויורדים עליהם במהלך השנה, לא מחשיבים אותם לישראלים כשהם משחקים בקבוצות מסויימות, ואז מצפים מהם להיות בנבחרת ישראל. אם הם רצויים בנבחרת, אז צריך להראות להם שהם רצויים גם בקבוצות.

יש לנו נבחרת מאוד מוכשרת. שני שחקני NBA, אלופי אירופה ושחקני ליגה טובים מאוד. זו נבחרת שבהחלט יכולה לצלוח את מוקדמות אליפות אירופה וללכת על המקום הראשון, וזה בהחלט אפשרי. אין לי ספק שהקיץ נהנה מהנבחרת שלנו – אז שיהיה לכולם בהצלחה.
 
רוני בוסאני היה עוזר מאמן נבחרת ישראל בכדורסל במשך שלוש שנים