סופית: אלכס טיוס יצטרף לנבחרת ישראל

פרסום ראשון: לאחר ששלח מסרים כי אין בכוונתו ללבוש את המדים הלאומיים בקיץ, סנטר מכבי ת"א חזר בו ויסייע לאדלשטיין במוקדמות היורובאסקט. ינחת בשבוע הקרוב

רועי גלדסטון  12.07.14 - 22:09
תחילת כתבה

סאגת אלכס טיוס הגיעה לסיומה. סנטר מכבי תל אביב, שהיה בין הגורמים המשמעותיים בזכייה באליפות אירופה, ייצג את נבחרת ישראל בקיץ הקרוב במוקדמות אליפות אירופה. טיוס ינחת בשבוע הקרוב בארץ ויצטרף בהקדם לסגל של ארז אדלשטיין.

יש לציין כי בהתכתבות בין נציגיו של טיוס לאיגוד הכדורסל, אנשיו של הפורוורד-סנטר טענו כי לא יגיע לשחק עם הנבחרת בגלל שהתבקש להגיע מוקדם לאימוני מכבי תל אביב. הערב הוחלט כאמור כי יתייצב לאימוני הנבחרת וישתתף במוקדמות היורובאסקט.

כזכור, לפני כחודש וחצי הגיע ארצה סוכנו של טיוס, הפי וולטרס ונפגש בין היתר עם המאמן הלאומי ארז אדלשטין ומנכ"ל האיגוד יענקל'ה בן שושן. בפגישה הוחלט שטיוס יצטרף לאימוני הנבחרת ב-15 ביולי, כלומר הוא קיבל דחייה של שבועים מאחר והאימונים החלו רשמית ב-1 ביולי.

יחד עם זאת במסגרת אותו סיכום הוחלט כי מכבי ת"א תיתן לטיוס חופשה של שבועיים לאחר סיום קמפיין הנבחרת, מה-27 באוגוסט עד ה-12 בספטמבר. הבעיה התעוררה כאשר משחקי גביע ווינר נקבעו ל-14 בספטמבר בארינה החדשה בירושלים. במכבי הבינו כי הם לא יכולים לאשר לטיוס להגיע ב-12 בספטמבר כפי שרצו, שכן לא יתכן ששחקן משמעותי בסגל יגיע יומיים לפני המשחק הראשון של העונה.

טיוס כזכור שלח מסרים כי לא יגיע לאימוני הנבחרת, אלא שבימים האחרונים השחקן הבין כמה דברים. האחד הוא שקיבל את תעודת הזהות שלו לפני שנה ועל פי תקנות משרד הפנים שחקן זר שמקבל אזרחות צריך לחדש אותה מדי שנה, ב-4 השנים הראשונות. מכאן שאם לא היה מגיע לנבחרת, באיגוד לא היו עוזרים לו לחדש את האזרחות, מה שהיה מונע ממנו לשחק כישראלי עבור מכבי ת"א.

בנוסף מכבי ת"א נתנה לטיוס מספר ימים של חופש והוא יגיע לתחילת האימונים ב-7 בספטמבר, כך שיהיו לו 10 ימי חופש בין קמפיין הנבחרת לחזרה למכבי. לטיוס עדיין ישנה בעיה מבחינת המבחנים במסגרת התואר שלו שכן שנקבעו לו שניים כאלה.

בתוך כך, ובנושא אחר, דיאור פישר צפוי לקבל תעודת זהות ביום רביעי הקרוב ומכאן שלצוות המקצועי של נבחרת ישראל, אם הכל ילך כמתוכנן, יהיו 3 מתאזרחים גבוהים: טיוס, פישר וג'ייק כהן.