העתיד לפניהם: המשך דרכם של כוכבי העתודה

בני ימשיך ברעננה, מייק בריסקר בבוררות עם הפועל אילת, צ'אצ'אשווילי מכוון לאקדמיה באירופה ורק יובל זוסמן ודני אבדיה צפויים לשחק בעונה בליגת העל. בוקר שאחרי הזכייה ההיסטורית באליפות אירופה עד גיל 20, זה מה שמצפה לכוכבי נבחרת העתודה ב-2018/19

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.07.18 - 08:55
תחילת כתבה

נבחרת העתודה של 2018 תיזכר לעד כחלוצה של הכדורסל הישראלי, כראשונה - ובינתיים היחידה - שיכולה לקרוא לעצמה "אלופת אירופה". הישג מרשים, מדהים, תקראו לזה איך שתרצו, אבל עם כל הכבוד לזכיה הזו, המבחן האמיתי של 12 המופלאים בכחול-לבן יתחיל החל ממחר, כשאדי השמפניה יתפוגגו וכל אחד מהם ינסה להגיע כמה שיותר רחוק בקריירה האישית. איפה הם יהיו בעוד עשור מהיום בלתי אפשר לדעת, אבל לפחות לגבי העתיד הקרוב, הדברים ברורים יותר אצל הרוב. זוהי תמונת המצב העדכנית לגבי העונה הבאה עבור כל אחד מהם.

יובל זוסמן - מבין כל ה-12, הוא היחידי שאפשר לומר עליו בוודאות שיהיה בליגה הראשונה, השאלה היא באיזו קבוצה. מכבי תל אביב, כזכור, החליטה לצרף אותו לסגל הבוגר בעונה שעברה אחרי שהיה מצוין באליפות אירופה 2017, אז קשה לראות אותה מתעלמת מהיכולת של ה-MVP בטורניר בגרמניה. העניין הוא שזוסמן עצמו מעוניין לצאת בהשאלה לקבוצה שבה הוא יקבל דקות רבות יותר ובה יהיה בורג משמעותי, אלא שבשלב זה, במכבי היו רוצים להשאיר את היהלום אצלם. אם אכן יושאל, גלבוע/גליל ומכבי אשדוד וגם מכבי ראשון לציון הן אופציות אפשריות.

דני אבדיה - מי שנחשב לפרוספקט הגדול ביותר של הסגל הזה אמנם רק בן 17, אבל אם תשאלו את כל מקורביו הם יענו את אותה תשובה: הילד צריך לשחק, והרבה, ואם אפשר, אז ברמה כמה שיותר גבוהה. אבדיה שייך כמובן למכבי תל אביב, אלא שנכון לעכשיו, עושה רושם תתקשה להבטיח לו דקות משמעותיות לנוכח הסגל העמוס של הקבוצה. כך או כך, גם אם יושאל, השאיפה שלו היא לשחק בליגה הבכירה.

מייק בריסקר - פרט לשניים שהוזכרו למעלה, יתר השחקנים צפויים לשחק בליגת המשנה, כולל מי שנראה מאוד בשל גם לליגה הראשונה, בריסקר ג'וניור - שקלע בעונה החולפת 13.9 נקודות ברעננה - נתון יפה לשחקן בן 20. כרגע מתנהלת בין מכבי רעננה לבין הפועל אילת בוררות בעניינו, בה רוב הסיכויים שתזכה הקבוצה מהשרון, ועל כן, הקלעי המצוין צפוי להעביר שנה נוספת בליגה השניה, לפני הקפיצה המתבקשת לליגת העל.

גיל בני - מי שגדל ברעננה צפוי להמשיך בשורותיה גם בעונה הבאה. בעונה החולפת הוא בילה על הפרקט קצת פחות מ-22 דקות בממוצע (8.5 נקודות, 2.9 אסיסטים), ובעונה הקרובה, במיוחד לאחר עזיבתו של גיא לביא, הוא אמור גם לקבל את המפתחות ולהיות הרכז המוביל.

גבי צ'אצ'אשווילי - אחד מסימני השאלה הגדולים. הסנטר של הנבחרת סיים גיל נוער בהפועל עמק יזרעאל, כשבשנה החולפת נבחרת לשחקן המצטיין בליגה כולה. עשוי לצאת לאקדמיה באירופה, ואם לא, אמור לשחק באחת מקבוצות הלאומית.

עידו שבת - אחת מתגליות האליפות ישחק בעונה הבאה בחממה של הפועל כפר סבא. שבת שיחק אשתקד במכבי שוהם מהליגה השלישית, קבוצה שנמצאת בשיתוף פעולה עם "שחקן אמיתי", ויעלה כיתה אחת ב-2018/19.

מירון רוינה - אחד ממצטייני הקיץ הזה היה בעונה שעברה שחקן די שולי בגליל עליון מהליגה הלאומית (13 דקות בממוצע למשחק, 3.4 נקודות), אבל עוד לפני תחילת האליפות הוא הוחתם לשנה נוספת מתוך כוונה לתת לו קרדיט נרחב בהרבה בעונה הקרובה.

מיכאל מושקוביץ - בסוף 2017/18 הוא הצטרף להפועל ירושלים, אבל בעיקר כדי להשלים את הסגל לאימונים (כמו גם גיל בני). הוא עדיין שייך לאדומים מהבירה, אלא שבמצבו כעת, הוא לא יהיה מעוניין להמשיך להיות שחקן שמשלים עשיריה באימונים ואמור לשחק בלאומית במסגרת הכרטיס הכפול.

עידו פליישר - עוד אחד מה-"בנים של" שמסומן כהבטחה גדולה. גם הוא חתום בירושלים אבל לא צפוי להישאר שם ויושאל לקבוצה מליגה המשנה.

נועם אביבי - את העונה החולפת הפורוורד המוכשר העביר בעיקר על הספסל של בני הרצליה. בעונה הקרובה הוא ישחק בהפועל כפר סבא.

יאיר קרביץ - השחקן השלישי מהנבחרת של אריאל בית הלחמי שישחק בעונה הקרובה בכפר סבא של הוד בן הרצל. הוא למעשה ממשיך לעונה שניה במועדון מהשרון, אחרי שב-2017/18 קלע 4.2 נקודות ב-13 דקות על הפרקט.

רז אדם - לאחר שסיים את גיל הנוער בסוף העונה החולפת באליצור נתניה, הוא יעלה לקבוצה הבוגרת של המועדון בעונה הבאה.