שינוי מגמה: באיגוד רוצים שפיני גרשון יאמן את הנבחרת

פרסום ראשון: המאמן האגדי עשוי לחזור לקווים אחרי 10 שנים ולהחליף את עודד קטש, שנמצא בדרך החוצה בעקבות הגשת התביעה. אם המהלך יצלח, ימונה לו עוזר מאמן בכיר

רועי כהן
רועי כהן  25.06.20 - 14:27
תחילת כתבה

הקרע הגדול בין עודד קטש לאיגוד הכדורסל מתחיל להכות גלים. אחרי פרסום ההודעה על כך שמאמן נבחרת ישראל תובע את איגוד הכדורסל על כ-300 אלף שקלים, עושה רושם שקיים רצון הדדי בין הצדדים לסיים את ההתקשרות. כעת, נשאלת השאלה: מי ייכנס לנעליו?

תחילה התכנון היה למנות מאמן בכיר, דוגמת גיא גודס, שכבר מונה למאמן נבחרת העתודה ומוערך מאוד ע"י הדרג המקצועי באיגוד, אלא שלנוכח ההתפתחויות האחרונות הכיוון כרגע הוא למנות את פיני גרשון למאמן נבחרת ישראל ולהביא לצידו עוזר מאמן בכיר.

גרשון, אולי המאמן הישראלי הגדול בכל הזמנים לצד רלף קליין, משמש כמנהל המקצועי של נבחרות ישראל מ-2015. הפעם האחרונה שהוא עמד על הקווים כמאמן ראשי הייתה לפני 10 שנים, ב-2010, אז הפסיד בגמר בפלייאוף למי שהוא עומד להחליף עודד קטש וגלבוע/גליל.

בארון התארים של גרשון יש שלוש אליפויות אירופה עם מכבי ת"א, שמונה אליפויות ישראל, 7 עם מכבי ת"א ועוד אחת, אליפות הדובדבנים, עם גליל עליון ועוד שמונה גביעים, 7 עם מכבי ת"א ועוד אחד עם הפועל ירושלים.