הכל מוכן: נבחרת הנשים נערכת למונטנגרו

בבועה בכרתים, ישראל תשיג נצחון ראשון? רבי: "אנו מוכנים"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.11.20 - 12:50
(עודד קרני)
(עודד קרני)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בכדורסל נשים תחזור היום (חמישי) ב-14:00 למעגל המשחקים במוקדמות אליפות אירופה כשתפגוש את מונטנגרו.

משבר הקורונה גרם לשינוי במבנה המשחקים ובמקום לשחק מול קהל בפודגוריצה, הנבחרת תפגוש את מונטנגרו בבועה בכרתים, כמובן ללא קהל. החבורה בכחול-לבן, יחד עם מונטנגרו ושבדיה, ועוד 4 קבוצות מבית נוסף (יוון, סלובניה, בולגריה ואיסלנד), נמצאת מאז יום שני במלון אחד בכרתים, אין יוצא ואין בא.

זה יהיה המשחק השני של הנבחרת במסגרת הזו. הראשון התקיים לפני שנה, אז הנבחרת הובסה ע"י שבדיה ב-37 הפרש. ישראל תפגוש את שבדיה שוב, בשבת בכרתים. גם מונטנגרו סוחבת הפסד אחד לשבדיה, כך שזה יהיה הקרב על המקום השני בבית.

נבחרת ישראל מודל 2020 צעירה במיוחד. שחקניות כמו שי דורון, קטיה לויצקי, ליעד סואץ קרני, רוני בן נון, נעמה שפיר, דניאל דיאמנט וגם אלישייה קלארק, שסחבו את הנבחרת בשנים האחרונות, כבר לא חלק מהמסגרת הזו, כשרומי לוי, נוגה פלג פלץ, דור סער, ליאור גרזון ואחרות, לא בנבחרת מכיוון שבחרו לשחק במכללות.

לא פחות משלוש שחקניות יערכו בכורה הערב, עדן ציפל, ליעד אורבך ומאי דיין. אמי רינת שלא תתלבש מחר, תעשה את הבכורה שלה בשבת נגד שבדיה, אז טל לב שומרת השבת תנוח.

״התחלנו את ההכנות לפני כשבועיים, זימנו 14 שחקניות לסגל, עשינו הכנה מאוד קפדנית ושונה מפעמים קודמות בגלל המשבר הרפואי העולמי״, אמר המאמן אלי רבי. ״בסך הכל אנחנו במצב טוב, עשינו את ההכנה כמו שרצינו ואנחנו מגיעים למשחק מוכנים. אני מאוד מקווה שנעשה הופעה טובה. אנחנו נמצאים בכרתים והמשחקים יתקיימו כאן בתנאי בועה. שומרים על עצמנו וכך גם הנבחרות האחרות. בשבת נפגוש את שבדיה ואני מקווה שנעשה הכל כדי לנצח ומקווה שזה יעלה בידינו״.

המנהל המקצועי טל נתן הוסיף: ״השחקניות והצוות המקצועי מתכוננות כבר שבועיים לשני המשחקים נגד מונטנגרו ושבדיה. מרגישים את השיפור המקצועי בכל אימון. השחקניות מתרגשות מאוד להיות בנבחרת. זאת נבחרת צעירה שתוביל את כדורסל הנשים בשנים הבאות. כל משחק נבחרת הוא משמעותי ואני בטוח שכולם ייתנו הכל. אלי עם ניסיון גדול מאוד ויחד עם הצוות כולם מתכוננים למשחקים. אני מרגיש שיש לנו דור מוכשר שיוביל אותנו להישגים בשנים הבאות. כולנו רוצים תוצאות וניצחונות אבל התהליך לוקח לפעמים זמן וגם זה יגיע״.