בכורה לסורקין בנבחרת. דברת נופה

פורסם הסגל לקראת ספרד בשבת. מקל: "אנחנו משחקים מול מעצמת כדורסל, אבל אנחנו פה כדי לתת פייט"

רועי כהן
רועי כהן  27.11.20 - 21:13
תחילת כתבה

נבחרת ישראל פירסמה הערב (שישי) את הסגל הסופי למשחק הראשון בחלון מוקדמות יורובאסקט 2022, בשבת נגד ספרד. רומן סורקין נכלל לראשונה בין ה-12 של עודד קטש והוא צפוי לערוך הופעת בכורה במדים הלאומיים. גיא פניני, כצפוי, נכלל גם הוא ויערוך את הופעתו ה-156. בכך ישתווה הפורוורד הוותיק לנדב הנפלד במקום השביעי בכל הזמנים. לעומתם, נועם דברת, נתנאל ארצי ובן קרטר מחוץ לסגל.

הסגל המלא: גל מקל, תמיר בלאט, ים מדר, יפתח זיו, גולן גוט, רפי מנקו, גיא פניני, נמרוד לוי, תומר גינת, רומן סורקין, עידן זלמנסון, ג'ייק כהן.

אחרי שבוע כמעט שלם של הכנות והסתגרות במלון בוולנסיה במסגרת הבועה, קפטן הנבחרת גל מקל מוכן להתחיל את המשימה. "זה משחק מאוד קשה, נגד נבחרת ומדינה שהם מעצמת ספורט ומעצמת כדורסל, אלופי העולם. נכון שהם לא בסגל הכי חזק שלהם אבל גם הנבחרת הנוכחית חזקה מאוד".

מקל, שפתח את עונתו השנייה במלאגה, ושיחק בעבר בגראן קנאריה, כבר למד להכיר מקרוב את הכדורסל הספרדי. ״יש ארבעה שחקנים ממלאגה בסגל הנוכחי, ואחד השחקנים המשמעותיים הוא דריו בריזואלה, גארד, סקורר, מאוד יצירתי, שחקן נהדר. גם אלברטו דיאז הרכז בכושר טוב, מריץ את הקבוצה, שחקן הגנה מצוין. יש את פרנסיס אלונסו שהוא מכונת ירייה ואחד הקלעים הטובים באירופה, ורובן גררו שהוא גבוה אקטיבי ששומר מצוין״. מקל ציין גם שחקנים כמו פראן בסאס, צ׳אבי רבסדה, חאבי ביראן וקינו קולום מוולנסיה: ״יש להם ארבעה שחקנים מהסגל שלקח את אליפות העולם ועוד חבר׳ה שיהיו חלק משמעותי גם מהסגל הראשון בשנים הקרובות.

מקל התאכזב לשמוע שהחלון לא יתקיים בישראל, לעיני הקהל הביתי בדרייב אין. ״מאוד חיכיתי לביקור הזה בארץ, מיוחד שאני חי בחו"ל, לשני משחקים עם דרייב אין מלא, אבל זה מה שהקורונה מביאה לנו. לצערי הייתי פצוע כמה שבועות אבל אני מרגיש שאני בכושר טוב, ברגע שאתה עולה למגרש אז תוך כמה אימונים אתה חוזר לקצב וכמו תמיד אני כאן בשביל לעשות הכל למען הנבחרת״.

מבחינת מקל, המפתחות לניצחון מחר די ברורים. ״קודם כל לשלוט בקצב המשחק. הכדורסל הספרדי זה מעל הכל קצב ואינטנסיביות, דברים שאנחנו בארץ פחות רגילים אליהם. בנוסף, צריך לשים דגש על הריבאונד, הם מתקיפים את ריבאונד ההתקפה בצורה מאוד אגרסיבית מכל העמדות, אבל יש לנו הרבה כישרון ואנחנו פה כדי לתת פייט״.