הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל הוגרלה עם סרביה, צ'כיה ופולין ביורובאסקט

ההגרלה לטורניר הגדול של היבשת שייערך בספטמבר 2022 בקלן, מילאנו, טביליסי ופראג, זימנה לנבחרת גם מפגשים עם פינלנד והולנד. עודד קטש יתמודד מול ננו גינזבורג בפראג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.21 - 14:59
תחילת כתבה

אחרי שעברה את המוקדמות בצורה מוצלחת ביותר, נבחרת ישראל הוגרלה היום (חמישי) לשלב הבתים של יורובאסקט 2022, שייערך בפראג (צ'כיה), טביליסי (גאורגיה), מילאנו (איטליה) וקלן (גרמניה). ההגרלה קבעה כי ישראל תשחק בבית ד' עם סרביה, צ'כיה, פולין, פינלנד והולנד.

הכחולים-לבנים שובצו בדרג 5 מתוך שישה, שכן הדרגים נקבעו ע"י הדירוג העולמי של פיב"א, ולא על בסיס התוצאות מהמוקדמות. ההגרלה הייתה מעט מסובכת, אך עוד לפני שהיא נעשתה קיבלנו הסבר נרחב על השיטה שלה. ארבע המארחות ידעו מראש על נבחרת אחת מולה כל אחת תשחק, בהתאם להסכמים שנחתמו לפני כן: גאורגיה-טורקיה, גרמניה-ליטא, איטליה-אסטוניה וצ'כיה-פולין.

ההגרלה של ישראל זימנה מפגש עם סרביה החזקה, בה ייתכן וישחק כוכב ה-NBA האימתני ניקולה יוקיץ'. כמו כן, החבורה של עודד קטש תשחק מול המאמן הישראלי של צ'כיה המארחת, רונן "ננו" גינזבורג.

לוח המשחקים של ישראל ביורובאסקט:
2.9 מול פינלנד
3.9 מול הולנד
5.9 מול פולין
6.9 מול סרביה
8.9 מול צ'כיה

ההגרלה המלאה:
בית א': גאורגיה, טורקיה, ספרד, רוסיה, בלגיה, בולגריה
בית ב': גרמניה, ליטא, צרפת, סלובניה, הונגריה, בוסניה
בית ג': איטליה, אסטוניה, יוון, קרואטיה, אוקראינה, בריטניה
בית ד': צ'כיה, פולין, סרביה, פינלנד, ישראל, הולנד

עמוס פרישמן, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, הגיב להגרלה: "לפני הכל אנחנו גאים על כך שנבחרת ישראל עלתה לאליפות אירופה בדרך בה עלתה, מהמקום הראשון בבית לא קל במאזן 1-5. זו אליפות אירופה ואין הגרלות קלות ברמה הזו. אני מבטיח שהנבחרת תגיע מוכנה למשימה הזו ומזכיר שעד אליפות אירופה מצפים לנו עוד 4 חלונות של מוקדמות גביע העולם וגם זו מטרה שאנחנו מציבים עבור הנבחרת. לא הקטנתי ציפיות כשהוגרלנו לבית עם ספרד ופולין במוקדמות ואני לא מקטין אותן כעת, אבל כשנגיע קרוב יותר לאליפות ונדע מהו הסגל שלנו, נוכל להציב מטרות ברורות יותר".