הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אסור להכיר בישראל": סערת הקרב של הרשקו

למרות הלחץ, אל קחטאני תעלה לקרב. שר הספורט: היא גיבורה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.21 - 14:41

תגיות: רז הרשקו

תחילת כתבה

הסערה הפוליטית לפני הקרב של רז הרשקו מול הג'ודאית הסעודית,  טהאני אל-קחטאני, לא יורדת מסדר היום. בערב הסעודית ממשיכים לעסוק בהרחבה בקרב, כשאל-קטחאני קיבלה אישור מאיגוד הג'ודו המקומי להתחרות מול הישראלית, למרות הלחץ הציבורי. "איגוד הג'ודו נתן אור ירוק להתחרות מול הישראלית", נכתב בתקשורת הערבית, "בגלל האישור הזה, אל-קחטאני תוכל להתחרות מבלי לחשוש מסנקציות ממדינתה".

כזכור, הנציגה של ערב הסעודית הוגרלה להילחם מול הרשקו ביום שישי במשקל של מעל 78 ק"ג - אלא שפעילים סעודים כבר החלו ב"קמפיין" ברשתות במטרה למנוע מהקרב לצאת אל הפועל ולגרום לאל-קחטאני ללכת בעקבותיו של פתחי בורין, יריבו של טוהר בוטבול. בערב הסעודית לא מציינים שהיריבה מגיעה מישראל ולא צפויה להיות לחיצת יד בין הרשקו ליריבתה, אולם בכלי התקשורת הערבים הדעות חלוקות בנוגע לקרב מול הישראלית.

"קטחאני תהיה גיבורה בכל תרחיש", כתב העיתונאי עבדול רחמן אל למין, "לספורט אין שום קשר לפוליטיקה, אסור לתת לזה להשפיע". מן העבר השני, עיתונאי אחר, חאלד אל דח'ליל חשב אחרת: "עדיף שהג'ודאית הסעודית תוותר על הקרב ולא תפגוש את נציגת ישראל. סעודיה לא מכירה במדינה הזו (ישראל), וקרב כזה ייתן לגיטימציה לקיומה".

שר הספורט הסעודי, עבדול עזיז בין טורקי, פירסם פוסט ברשתות ובו הביע תמיכה באל קטחאני: "הגיבורים שלנו בטוקיו". אותו שר אף שוחח עם הג'ודאית באופן אישי והמריץ אותה לפני ההתמודדות. הג'ודאית עצמה שלחה מסר של שלום: "אני רוצה לשנות את התדמית של האישה בסעודיה. זה חשוב להראות שיש נוכחות נשית בכל מקום ובכל זירה".