פלאטיני: "ההפגנות נגד ישראל לא עניינו אותי. הציון ליורו - 9.5"

הטורניר הגדול יגיע הערב לסיומו, ונשיא אופ"א שפע מחמאות לאירוח במסע"ת חגיגית: "האיצטדיונים והאווירה היו מדהימים". גם אבי לוזון זכה למילים חמות: "הארגון הנפלא בעיקר בזכותו, הוא עשה עבודה מצוינת''. הגמר? "ספרד עדיפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.13 - 11:29
תחילת כתבה

לפני שבועיים בדיוק יצא לדרך יורו 2013 לנבחרות צעירות. הערב (שלישי) ב-19:00, הוא יגיע לסיומו עם משחק הגמר בין ספרד לאיטליה. ישראל, שאירחה לראשונה אי פעם טורניר בינלאומי גדול, יכולה לסמן "וי" על ארגון יחסית מוצלח ונשיא אופ"א מישל פלאטיני קיים את את מסיבת העיתונאים החגיגית לרגל האירוע. שחקן העבר האגדי הוא כידוע האיש שהסכים להביא את האליפות היוקרתית לארץ הקודש, ועל כן היה מעניין במיוחד לשמוע את דבריו לאחר 14 ימים אינטנסיביים.

"שמחתי לראות משפחות עם ילדים"

"אני יכול לומר שהאליפות אורגנה נהדר", פתח פלאטיני את דבריו. "כולם עשו הכל כדי לספק לנו כדורגל נהדר, והצעירים שראיתם פה הם הכוכבים של המחר. בסך הכל, אני מרוצה ממה שראיתי. האיצטדיונים היו טובים, הדשא, האווירה. ראיתי הרבה משפחות עם ילדים וזה מה שמשמח אותי, זה מה שאני אוהב. הייתי נותן ציון של 9.5 לאירוח כולו".

לאחר מכן, דיבר פלאטיני על העובדה שיש כאלו שהתנגדו לקיום היורו בישראל. "אנחנו יודעים שתמיד יש אנשים שיפגינו בעד או נגד", אמר נשיא אופ"א, "אבל ישראל היא חברה בארגון כמו כל אחת. אני מבין שיש פה הפגנות פרו פלסטיניות אבל אנחנו כאופ"א לא מתעסקים בזה. להתאחדות הכדורגל בארץ יש אותן זכויות ואותן חובות כמו שאר החברות באופ"א".

"אני מכיר את המציאות כאן וכדורגל זה דבר שצריך להיות לכולם", המשיך פלאטיני באותו קו. "בסך הכל, זה הספורט הכי פופולרי וחלק מנצלים את המעמד של הכדורגל לאינטרסים פוליטיים וכלכליים. לפני היורו באוקראינה אמרו לנו ש'זה לא כדאי', ובסוף הכל היה בסדר. כך גם כאן".

בהמשך, נשאל פלאטיני האם הופתע ממשהו בישראל. "אני משחק כדורגל מגיל 6, בערך 50 שנה, אז קשה להפתיע אותי", התבדח, "אבל אני חושב שמי שהשתתף בטורניר היה מופתע מאיכות המשטחים והדשא. זה מאוד חשוב לכדורגל ולצופים כי זה מה שהם רואים. אם הדשא קטסטרופה אז זה משפיע על הכל".

"אם לוזון יישאר? זו כבר בעיה של ישראל"

גם אבי לוזון זכה למילים חמות. "הוא ידיד שלי, אבל אני גם ידיד של אחרים", אמר פלאטיני. "אני לא חבר טוב יותר שלו מאשר אחרים, אבל חייב הוא פועל כדי לקדם את הכדורגל בישראל ועושה את העבודה שלו כמו שצריך. האירוח המצוין בארץ היה בזכותו".

"האם אבי לוזון צריך להיבחר שוב לתפקיד יו"ר ההתאחדות בישראל?", נשאל פלאטיני, וסיים בבדיחה: "זו בעיה ישראלית, לא של אופ"א. אבל אם הוא נבחר להנהלה, זה סימן שהוא עושה עבודה טובה"

גם לגמר עצמו התייחס הצרפתי: "ממה שראיתי בשני החצאים, יש נבחרת אחת פייבוריטית, אבל מצד שני אין לאיטליה מה להפסיד כי אף אחד לא מצפה ממנה לנצח. בכל מקרה, שום דבר לא בטוח ואני צופה משחק איכותי".