להיות או לחדול: מה צריך כדי לעלות שלב?

ספרד ופולין בסכנה. פורטוגל מקווה לא להסתבך. האפשרויות לקראת מחזור הסיום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.06.21 - 17:01

תגיות: יורו 2020

תחילת כתבה

שלב הבתים עומד אוטוטו להסתיים. איטליה, וויילס, שוויץ, בלגיה, דנמרק, הולנד, אוסטריה, אנגליה, קרואטיה, צ'כיה, שבדיה וצרפת כבר העפילו לשמינית הגמר. נותרו עוד 4 כרטיסים אחרונים לשלב הבא שיקבעו הערב (רביעי) עם סיום הבתים 5 ו-6. להלן תמונת המצב:

בית 5
שבדיה (4 נקודות) - עלתה לשמינית הגמר בעקבות התוצאות של בתים 3 ו-4. ניצחון יבטיח לה את ראשות הבית, תיקו יבטיח לה את המקום השני לפחות. הפסד יכול להוביל אותה למקום השלישי, בתנאי שיהיה תיקו במשחק של ספרד וסלובקיה וגם אז צריך לראות מה קורה במאזן הפנימי בין פולין, סלובקיה ושבדיה.
סלובקיה (3 נקודות) - צריכה נקודה כדי להבטיח את העליה לשמינית הגמר. תוכל לסיים במקום הראשון אם תנצח ושבדיה לא.
ספרד (2 נקודות) - הספרדים צריכים ניצחון כדי להעפיל. תבטיח את ראשות הבית רק בדרך הזאת ובשילוב של הפסד. תיקו שבדי וניצחון ספרדי בהפרש מספק, יכול לסדר גם את ראשות הבית. לה רוחה יכולה לסיים גם בתיקו ולעלות מהמקום השלישי רק בתנאי שפולין לא תנצח את שבדיה.
פולין (נקודה) - חייבת לנצח כדי להעפיל לשמינית הגמר.

בית 6
צרפת (4 נקודות) - עלתה לשמינית הגמר בעקבות התוצאות של בית 2 ו-3. תסיים ראשונה בבית אם תנצח את פורטוגל, או אם תעשה תיקו וגרמניה לא תנצח את הונגריה. אם צרפת תפסיד והונגריה תנצח, המקום השני יוכרע על הפרש שערים (בין צרפת להונגריה).
גרמניה (3 נקודות) - תעלה אם תמנע מהפסד לפורטוגל. ניצחון בשילוב של מעידה צרפתית, תסדר ליוגי לב את ראשות הבית. גרמניה תסיים שלישית אם תסיים בתיקו וצרפת תפסיד, או אם הפסד להונגריה בשילוב הפסד של פורטוגל.
פורטוגל (3 נקודות) - הסלסאו תוכל להבטיח עליה אם תמנע מהפסד, כאשר בקונסטלציה מסוימת, יכולה גם להפסיד בהפרש של שני שערים ולעלות מהמקום השלישי. הפורטוגלים יוכלו לכבוש את פסגת הבית אם ינצחו וגרמניה תמעד, אך גם להיות מודחים במקרה של הפסד לצרפת והפסד גרמני להונגריה.
הונגריה (נקודה) - תעלה לשלב שמינית הגמר רק אם תנצח את גרמניה. אם תנצח וצרפת תפסיד, תוכל לסיים במקום השני - תלוי ביחס שערים עם צרפת. תסיים במקום השלישי אם תנצח והמשחק בין פורטוגל לצרפת יסתיים בתיקו.

המאבק על המקום השלישי:
להזכירכם, 4 מ-6 נבחרות יעלו מהמקום השלישי הטוב ביותר, כאשר שוויץ וצ'כיה כבר בפנים. אוקראינה, שסיימה לשחק, תעלה באחד התרחישים הבאים: 1. ספרד תפסיד ופולין לא תנצח, 3. פורטוגל תפסיד בהפרש של שלושה שערים וגרמניה לא תפסיד. פינלנד, שסיימה גם היא לשחק, תעלה רק אם התנאי הראשון יתקיים בשילוב של הפסד פורטוגל בארבעה שערים וניצחון או תיקו גרמני.