מנהלת הרגל והסל: "התירו להתאמן בסגר"

מכתב נשלח לשר הבריאות ולרה"מ: "לא נוכל לשוב לפני נובמבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.09.20 - 19:19
תחילת כתבה

נאבקים על חזרת הכדורגל והכדורסל. מנהלות ליגת העל בכדורגל ובכדורסל פנו במכתב לשר הספורט חילי טרופר, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר האוצר ישראל כץ ורה"מ בנימין נתניהו בנוגע להחזרת האימונים בתקופת הסגר.

"משמעות עצירת פעילות הכדורגל והכדורסל המקצועני בישראל הרת גורל ובעלת השלכות קשות על הספורט המקצועני בישראל, על 5,000 המשפחות המתפרנסות מן הענף (אשר נפגעו קשות בסגר הקודם), על הכנסות המועדונים שיפגעו במאות מליוני שקלים חדשים, על מורל הציבור - הזקוק לכל עידוד דווקא בעת הזו ועל ניהול הענפים בתנאים אלו, בריחת שחקנים זרים לחו"ל, חוסר שוויון בין מועדונים היכולים להתאמן לאלו המצויים בסגר, לוחות זמנים בלתי אפשריים וכיו"ב".

"בניגוד לענפי משק אחרים, אשר "ירימו את השאלטר" וישובו לפעילותם מיד עם תום הסגר, לכדורגל והכדורסל נדרשים כשבועיים (ואף למעלה מכך) ל"חזרה לכשירות" שתאפשר לספורטאים לחזור לכושר ולמנוע פגיעה בבריאותם. משמעות הדבר היא כי במידה והאימונים יושבתו עד ליום ה-4.10 לא נוכל לשוב לפעילות לפני תחילת נובמבר מה שעלול להוות את "המסמר האחרון" לענפי הכדורגל והכדורסל בישראל".

"אנו סבורים כי ניתן לצמצם במידה רבה נזקים אלו מבלי שהדבר ידרוש שינוי מדיניות רחב, יסכן את הציבור או יהווה תקדים לצמצום כלליות הסגר על חלקיו האחרים של המשק. לפיכך אנו מבקשים לאפשר לספורטאים המקצוענים לחזור להתאמן בתקופת הסגר. לדבר חשיבות משמעותית בחזרה מהירה יותר לפעילות וצמצום משמעותי של הנזקים הצפויים לספורט, לעוסקים בו ולציבור האוהדים".

"כשם שאושר לקבוצות המשחקות באירופה לקיים משחקים ואימונים (ומן הראוי היה לנהוג כך), וכשם שבענפים אחרים במשק הותר למקצת העובדים (כ-600 שחקנים סה"כ) לדאוג לכשירות מקום העבודה ולתחזוקתו כך ראוי יהיה ליתן לשחקנים המקצוענים - המהווים חלק מעובדי תעשיית הספורט הרחבה – אישור לחזור לאימונים באופן מידי בכדי לשמור כשירות ענפים אלו ולאפשר החזרת המשחקים ב-17.10".