בדקה ה-91: פ.ס.ז' זכתה בגביע הצרפתי

שער עצמי של סיסוקו קבע 0:1 על אנז'ה. סיום מתוק לאמרי

  27.05.17 - 23:58
צילום: getty
צילום: getty

תגיות: אנז'רפ.ס.ז'

תחילת כתבה

פאריס סן ז'רמן ידעה הרבה מאוד אכזבות העונה, והלילה (בין שבת לראשון), היא הצליחה לסיים אותה בטעם מתוק וזכתה בגביע הצרפתי. הקבוצה מהבירה השיגה 0:1 קטן וסופר דרמטי על אנז'ה, משער עצמי של איסה סיסוקו והפכה לשיאנית הזכיות בתואר עם 11. אונאי אמרי חוגג תואר שני במועדון ויכול להרשות לעצמו לחייך.

לאחר שהייתה רגילה לזלול כמעט כל תואר אפשרי בזירה המקומית, פ.ס.ז' הייתה צריכה להתמודד עם אובדן האליפות. הפריסאים, שזכו בדאבל פעמיים ברציפות עד העונה, התקשו להתמודד עם עזיבתו של זלאטן איברהימוביץ' ונאלצו להסתפק בשני התארים המשניים. קשה להאמין כי זה מה שישכיח את מה שעברו (כולל הבזיון בשמינית גמר ליגת האלופות), אבל אין ספק שזה פרס ניחומים נחמד.

באופן טבעי, הבדלי הרמות בין שתי הקבוצות בלטו מאוד. הקבוצה של אונאי אמרי שלטה במשחק לכל אורכו, אבל אנז'ה ידעה להתמודד עם כך בעזרת משמעת הגנתית נהדר. אדינסון קבאני שהפך למוציא לפועל העיקרי של הפריסאים סבל מיום דל, וגם אנחל די מריה לא הזכיר את היכולת הרגילה. עבור מקסוול, זה היה המשחק האחרון בקבוצה וגם הייתה הזכיה ה-37 בקריירה, השחקן המעוטר ביותר בהיסטוריה.

עבור אנז'ה מדובר בהפסד כואב במיוחד. הקבוצה הצנועה הגיעה שלוש פעמים בלבד למעמד גמר כלשהו ונכשלה פעם אחר פעם. דווקא כשהיה נראה שהיא תצליח לשלוח את המשחק להארכה, הגיע השער העצמי שקלקל לה את כל התוכניות. בסופו של דבר, היא יכולה להיות מרוצה מאוד מהיכולת ותקווה להגיע למעמד בשנים הקרובות.

הרכבים
אנז'ה: אלכסנדר לטלייה; איסה סיסוקו, איסמאל טראורה, רומן תומא, וינסנט מנסו; בפטיסט סנטהמריה (קווין בריגד, 92), צ'ייק אנדוי, תומאס מנגני; ניקולא פפה (פלאביין טאיט, 84), קארל טוקו אקמבי, פמארה דיידיו (ג'ונתן במבה, 63).

פ.ס.ז': אלפונס אראולה; סרז' אורייה, תיאגו סילבה, מרקיניוס, מקסוול; תיאגו מוטה, מרקו וראטי, בלז מטווידי; אנחל די מריה, יוליאן דרקסלר (חאבייר פאסטורה, 72), אדינסון קבאני.

מהלך המשחק
אחרי טקס מרשים במיוחד לכבוד חגיגות המאה למפעל, ודקת דומיית לזכר קורבנות הפיגוע במנצ'סטר המשחק יצא לדרך. כבר בדקה השנייה הגיע הנסיון הראשון של פ.ס.ז' - די מריה פרץ מהאגף למרכז ושחרר בעיטה חזקה שהלכה מעל לשער. עוד מצב גדול של פ.ס.ז'! אורייה (9) נכנס לרחבה מימין וניסה לשלוח רוחב, לטלייה היה במקום. בדקה ה-11 וראטי הוריד לדי מריה שהכניס עומק, מטווידי נגע ולטלייה שוב עצר. קבאני (13) קיבל הרמה מצוינת, ונגח לידיים של לטלייה. די מריה (15) שלח כדור גדול לקבאני, לטלייה עם עוד יציאה טובה מנע שער. גם אנז'ה התחילה להיות מסוכנת! פפה (27) כמעט כבש שער מרהיב כשעצר כדור עם החזה ושלח כדור מחוץ לרחבה שפגע בקורה.
הזדמנות גדולה לפ.ס.ז' הגיעה עשר דקות בתוך המחצית השניה, וראטי הכניס כדור נהדר, מטווידי הגיע ושלח רגל, לטלייה זינק והדף. הפריסאים המשיכו לשלוט, אבל התקשו להתקרב לשער. איזו הזדמנות של פ.ס.ז'! קבאני (84) קיבל כדור 30 מטרים מהשער, גבר על טראורה והגיע לאחד על אחד מול לטלייה, הכדור שלו הלך החוצה. שער!!! 0:1 לפ.ס.ז'!!! ובדקה ה-91 זה קורה. די מריה הגביה קרן, סיסוקו הוותיק דחק את הכדור פנימה בכתף. והמשחק נגמר! פאריס סן ז'רמן זוכה בגביע!